91/06/12

ممدوح : جشنواره سینماحقیقت فرهنگ دیدن فیلم مستند را رواج می دهد

ناصر ممدوح گفت: امیدوارم تداوم برگزاری جشنواره بین المللی سینماحقیقت به رشد و بالندگی سینمای مستند ایران کمک کند و فرهنگ دیدن فیلم های مستند بعنوان یک عادت خوب فرهنگی را بین مردم رواج دهد.

     این مدیر دوبلاژ و گوینده مطرح فیلم های مستند در گفت و گو با ستاد خبری ششمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: برگزاری هر جشنواره باعث رونق سینما به خصوص در ژانر مربوطه می شود و سینمای مستند هم در زمینه برگزاری جشنواره مهجور بود که خوشبختانه از چند سال قبل شاهد برگزاری یک جشنواره خوب و استاندارد در این حوزه هستیم.

     وی افزود: امیدوارم تداوم برگزاری جشنواره سینما حقیقت به رشد و بالندگی سینمای مستند کمک کند ومردم با حضور در این جشنواره، تماشای فیلم مستند برایشان تبدیل به یک عادت خوب فرهنگی بشود.

     ممدوح با تاکید بر حضور موثر گوینده در برخی از فیلم های مستند عنوان کرد: صرف داشتن صدای خوب و مناسب ضامن موفقعیت یک گوینده در گویندگی فیلم های مستند نیست. یک گوینده فیلم مستند ضمن توجه به متن نوشته فیلم مستند، باید نوع و تونالیته صدایش را با گفتار متن تنظیم کند تا مخاطب ارتباط درستی با مضمون و موضوع فیلم مستند پیدا کند.

     وی در خاتمه اظهار داشت: برگزاری جشنواره بین المللی سینماحقیقت حتی برای کسانی که در عرصه گویندگی فعالیت می‌کنند نیز اتفاق خوبی است و آنها با دیدن کارهای مستند، بویژه فیلم هاس مستند خارجی می‌توانند با سبک های مختلف گویندگی در آثار مستند آشنا شوند.

 

 

 

 

 

 

 


بازگشت