91/06/15

داریوش یاری: فرهنگ رضوی باعث افزایش روحیه معنوی جامعه می شود

     کارگردان برگزیده دوره گذشته جشنواره فیلم رضوی گفت: برگزاری مستمر این جشنواره در گسترش فرهنگ رضوی تاثیر زیادی خواهد داشت.

     داریوش یاری در گفت‌وگو با ستاد خبری هفتمین جشنواره فیلم مستند و فیلمنامه رضوی گفت: متولیان برگزاری این جشنواره باید نسبت به تبین سیاست های ثابت و دائمی برگزاری جشنواره و ارائه الگوهای مورد نظرشان در حوزه فیملسازی رضوی اقدام کنند، چرا که برگزاری مستمر جشنواره در گسترش فرهنگ رضوی تاثیر زیادی خواهد داشت.

     وی افزود: پرداختن به فرهنگ رضوی باعث افزایش روحیه معنوی در جامعه، در قالب دیدن فیلم هایی با موضوع زندگی و سیره امام رضا (ع) می شود.

     کارگردان «مسافر باران» در بخش دیگر سخنانش، با تاکید بر ضرورت عقیده داشتن فیلم سازی که به سراغ فرهنگ رضوی می رود، تصریح کرد: اگر فیلم سازی با عقیده و ایمان و شناخت در این حوزه فیلم سازی نکند، مطمئن باشید که هرگز فیلمش با مخاطب ارتباط برقرار نمی کند، چراکه فیلمساز می بایست با علاقه و خلوص قلبی درباره حضرت امام رضا (ع) فیلم سازی کند.

     یاری در پایان، با اشاره به جایگاه جشنواره فیلم رضوی تصریح کرد: جشنواره فیلم رضوی می تواند یک جشنواره تخصصی برای انتقال مفاهیم معنوی و دینی باشد و امیدوارم که این جشنواره بتدریج به تکامل و بالندگی دست پیدا کند.

     گفتنی است که هفتمین جشنواره فیلم مستند و فیلمنامه رضوی طی روزهای 27 تا 29 شهریور ماه 91 در تهران برگزار خواهد شد.

 

 

روابط عمومی جشنواره فیلم مستند و فیلمنامه رضوی


بازگشت