91/06/26

پیام دبیر جشنواره فیلم رضوی تصوير كردن فرهنگ رضوي باعث آرامش خاطر مسلمانان خواهد شد

دبیر هفتمین جشنواره فیلم مستند و فیلمنامه رضوی در پیامی اعلام کرد: تصوير كردن فرهنگ رضوي در قالب آثار مستند، عبرت آموز و باعث دلگرمي و آرامش خاطر بيشتر مسلمانان خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم رضوی، متن کامی پیام شفیع آقامحمدیان به هفتمین جشنواره فیلم مستند و فیلمنامه رضوی به این شرح است:

«حقيقت اين است كه موضوع‌ها و مضمون‌هاي فراواني درباره امام رضا(ع) و مرقد ايشان در مشهد مي توان انتخاب كرد و آنها را به تصوير كشيد. به عنوان نمونه تاريخي جسارت قزاقان امپراطوري روس به بارگاه حضرت رضا(ع) به آنجا انجاميد كه هيچكدام از نفرات آن گروه، زنده از ايران خارج نشدند. واقعه بزرگ كشتار زائران امام رضا(ع) در دوران رضاخان و در مسجد گوهرشاد براي صادرگنندگان فرمان و مجريان آن نیز جز خفت و ذلت و و نابودي حاصلي نداشت؛ حتي در مقطع پس از انقلاب، انفجار بمبي كه در حرم امام رضا(ع) اتفاق افتاد و باعث شهادت زائران ايراني و غير ايراني حرم گرديد، براي سازمان منافقين و عامل بمب‌گذار حاصلي نداشت، چون به فاصله كوتاهي توسط سربازان گمنام امام‌زمان(ع) دستگير و بخاطر زخمي كه بر اثر تيراندازي برداشته بود، به درك واصل شد.

اين اشاره به جسارت كنندگان به بارگاه ملكوتي آن حضرت به اين دليل است كه بايد حريم اهل بيت و ائمه(ع) حفظ شود. به هر صورت تصوير كردن فرهنگ رضوي در قالب آثار مستند هم در وجه منفي و عبرت آموز آن و هم در وجه مثبت و سازنده آن، باعث دلگرمي و آرامش خاطر بيشتر مسلمانان و زائران خواهد شد. اميدوارم همه دست اندركاران و مستندسازان و مديران و پشتيبانان اين مسير نوراني و مبارك، موفق باشند و بتوانند دين خود را نسبت به اين گنجينة بي‌بديل ايران و جهان اسلام در قالب تصاوير دلنشين ادا نمايند.»

گفتنی است که هفتمین جشنواره فیلم مستند و فیلمنامه رضوی، از عصر فردا (دوشنبه 27 شهریور ماه) در سالن سینماحقیقت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی آغار بکار خواهد کرد.

       روابط عمومی جشنواره فیلم و فیلمنامه رضوی                              

 


بازگشت