89/04/01

تجلیل مرکز گسترش از «محمدرضا مقدسیان» هنرمند پیشکسوت سینمای مستند ایران

سینما تجربی: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با تامین هزینه کل اثر بعدی «محمدرضا مقدسیان» هنرمند با سابقه سینمای مستند ایران، از وی تجلیل کرد.

بنابرگزارش پایگاه تحلیلی- خبری «سینما تجربی»، «شفیع آقا محمدیان» این مطلب را عصر روز گذشته دوشنبه 31 خرداد ماه سال جاری، در مراسم نکوداشت «محمدرضا مقدسیان» که از سوی انجمن مستندسازان سینمای ایران و سایت «ومستند» در محل خانه سینما برگزار شد، اعلام کرد.

او خاطر نشان ساخت: مرکز گسترش در راستای قدردانی از تلاش هنری و پژوهشی بزرگان سینما مستند ایران، کل هزینه تولید اثر بعدی این هنرمند گرانقدر را به مدت زمان حدود 30 دقیقه تقبل می نماید تا از این طریق یکی از آثار ارزشمند آقای مقدسیان در مجموعه تولیدات مرکز به یادگار ساخته شود.

گفتنی است «محمدرضا مقدسیان» ظرف سال های گذشته موفق به تولید اثر مستندی نشده بود.

«شفیع آقا محمدیان» در حاشیه این مراسم طی گفت و گویی با خبرنگار «سینما تجربی» یادآور شد:

اولویت های موضوعی تولیدات مرکز گسترش موارد مرتبط با تاریخ و تمدن سرزمین مادری، امام رضا (ع)، خلیج فارس و مراسم نوروز است.

او همچنین گفت: مرکز برای تولید اثر آقای مقدسیان رقمی حدود 20 میلیون تومان در نظر گرفته است که رقم دقیق آن در زمان مذاکره نهایی برآورد و مورد توافق قرار خواهد گرفت.

شایان ذکر است «محمدرضا مقدسیان» متولد 1326 بوده و از سال 1352 فعالیت حرفه ای خود را در زمینه تولید و پژوهش فیلم های مستند آغاز کرده است.

از جمله آثار او می توان به «شاعر قاصدک ها»، «گفت و گو در مه»، «سرود دشت نیمور» و ... اشاره کرد.


بازگشت