91/08/15

عصر امروز: نقد و بررسی مستند «زیباتر از زندگی» با موضوع شهید آوینی در جشنواره سینماحقیقت

عصر امروز (دوشنبه 15 آبان) فیلم مستند «زیباتر از زندگی» به کارگردانی محمود مزرعتی و تهیه کنندگی «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» در جشنواره بین المللی سینماحقیقت مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت، این جلسه نقد و بررسی از ساعت 18:30 عصر امروز و با حضور محمود مزرعتی (کارگردان)، نیما حسنی نسب (منتقد سینما)، حسین سلطان محمدی (مجری- کارشناس) و دکتر پدرام خسرونژاد استاد مردم شناسی دانشگاه سنت اندروز در سالن شماره 2 سینما فلسطین برگزار خواهد شد. وی در زمینه مردم شناسی فرهنگی و اجتماعی با گرایش ویژه به ایران و جهان اسلام به فعالیت و پژوهش می پردازد.

برپایه این گزارش، در این جلسه فیلم های از نفس افتاده ها (عباس امینی)، دستم پر تنهایی ست (رحیم صدر) و سد لعنتی (اوزلم سالیندیز) هم با شرکت کارگردانان این آثار، مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت. ضمن اینکه با حضور مارِک هوورکا، جشنواره بین المللی مستند "جیلاوا" جمهوری چک  نیز به حضار معرفی خواهد شد. وی مدیر این جشنواره معتبر حوزه اروپای شرقی است.

این گزارش می افزاید که در بخش نخست این سلسله نشست ها و از ساعت 17 عصر امروز نیز فیلم های کمال الملک (کاوه بهرامی مقدم)، یک جای امن (احمد صراف یزد) و زندگی پای چوبه دار  (مهدی گنجی) مورد نقد و بررسی قرار می گیرند.

گفتنی است: ششمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت تا روز 20 آبان در سینما فلسطین، سینما عصرجدید و سالن سینماحقیقت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برپا خواهد بود.

روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت

 


بازگشت