91/08/18

مستندساز ترکیه ای: کنجکاو بودم واکنش تماشاگران ایرانی را نسبت به فیلمم ببینم

«اوزلم سالیندیز» کارگردان ترکیه‌ای فیلم «سد لعنتی» که یکی از میهمانان ششمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت است، گفت: من کنجکاو بودم که واکنش‌های تماشاگران ایرانی را نسبت به فیلم مستند «سد لعنتی» ببینم.

یه گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت، وی اظهار داشت: مستند «سد لعنتی» درباره ایستگاه‌های هیدروالکتریک در یکی از روستاهای کشور ترکیه است. در این روستا که یکی از محافظه کارترین مردم را دارد، این ایستگاه‌ها زندگی عادی روستائیان را تحت تاثیر قرار داده و مردم به شکایت پرداختند. البته بیشتر سعی ما در این فیلم، به بحث گذاشتن موضوع ایستگاه‌های هیدروالکتریک و تاثیر آن بر محیط زیست بوده است.

این کارگردان در خصوص شرکت این فیلم در جشنواره بین المللی «سینماحقیقت» گفت: سد لعنتی تاکنون در جشنواره‌هایی چون آلمان، تایلند، زیمباوه شرکت داشته و امسال برای اولین بار به فستیوال مستند ایران آمده و امیدوارم فیلمم با مخاطبان ایرانی ارتباط خوبی برقرار کرده باشد.

گفتنی است که ششمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران: سینماحقیقت، تا روز 20 آبان ماه 1391 در سینما فلسطین، سینما عصرجدید و سالن سینماحقیقت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برپا خواهد بود.

روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت

 


بازگشت