91/08/19

در حاشیه جشنواره بین المللی سینماحقیقت مطرح شد:مدیر جشنواره اسماعیلیه مصر: سینمای ایران در عرصه های بین المللی شناخته شده است

امیر المعمری مدیر جشنواره بین المللی اسماعیلیه مصـــــر که این روزها میهمان جشنواره بین المللی سینماحقیقت است، در نشستی ویژه با حضور شفیع آقامحمدیان شرکت کرد و به گفت و گو با تماشاگران حاضر در جشنواره پرداخت.

وی در این نشست پیرامون جشنواره اسماعیلیه اظهار داشت: جشنواره فیلم مستند و کوتاه «اسماعیلیه» مصر در نزدیک کانال سوئز و دریای مدیترانه برگزار می‌شود؛ ما این روزها در تدارک برگزاری دوره هفدهم آن هستیم. اگر چه این جشنواره با نیت فیلم‌های کوتاه آغاز و تاسیس شده است؛ اما هدف ما این است که برای دوره‌های آینده این جشنواره، از کارگردانان فیلم‌های بلند نیز برای شرکت در این فستیوال دعوت بعمل آوریم. ضمن اینکه جایزه نقدی جشنواره هم 3 هزار تا 3500 دلار است که به برگزیدگان هیات داوری اهدا خواهد شد.

المعمری در ادامه درخصوص آشنایی خود با سینمای ایران تصریح کرد: خوشبختانه اطلاعات خوبی نسبت به سینمای ایران دارم؛ چرا که سینمای ایران در عرصه‌های مختلف و ساخت فیلم‌های کوتاه و بلند، از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین سینمای ایران در جشنواره‌های بین‌المللی تاکنون جوایز زیادی دریافت کرده و حضور موفقی داشته است.

در ادامه این نشست شفیع آقامحمدیان مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هم گفت: من در سفرهایی که به شمال آفریقا بویژه کشور تونس داشتم، از نزدیک با جشنواره های این منطقه خاصه قلیبیه و کارتاژ آشنا شدم و سینمای ایران و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هم از جشنواره قلیبیه صاحب جوایزی شد؛ از طرفی تاکنون نزدیک به 12 نفر از مسئولان و سینماگران‌ ایرانی ویزا گرفتند که بتوانند در جشنواره کارتاژ حضور داشته باشند.

آقامحمدیان تاکید کرد: ما یک جوابیه‌ای از مسولان سینمایی تونس دریافت کردیم که آنها نیز دوست دارند سازمان سینمایی داشته باشند، در واقع آن‌ها از ما برای تشکیل سازمان سینمایی کمک خواستند.

وی در پایان گفت: حضور در جشنواره‌های بین‌المللی برای جهانی شدن سینمای ایران بسیار لازم و مفید است. تاجایی که هم اکنون 3 فیلم برگزیده مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در جشنواره «ایدفا» هلند پذیرفته شده است  که در واقع جشنواره کن مستندسازان است.

روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت

 


بازگشت