91/08/20

مراسم اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت امروز در تالار وحدت برگزار می گردد فرشاد اکتسابی با 8 عنوان نامزدی، رکورددار دریافت جایزه از جشنواره بین المللی «سینماحقیقت» شد

با اعلام اسامی نامزدهای دریافت جایزه از ششمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت، فرشاد اکتسابی با 8 عنوان نامزدی در گونه ها و رشته های مختلف، درصدر جدول بهترین های جشنواره قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت، «فرشاد اکتسابی» که با دو فیلم مستند «راز یک مجسمه» و «مجنونی از اسکاندیناوی»، در بخش مستند تاریخی و مستند پرتره جشنواره ششم سینماحقیقت حضور داشت، به همراه عوامل فنی و پژوهشی فیلم هایش، نامزد دریافت 8 جایزه از این جشنواره شده است.

بعد از وی، چهار فیلم مستند رودخانه لیان (رامتین بالف)، 1030 (ایمان تحسین زاده)، گنبد مینا (محمد احسانی) و زوران (محمدرضا حاجی غلامی) نیز در بخش های مختلف موضوعی و فنی، نامزد دریافت چهار جایزه شده اند.

البته عبدالحمید ارجمند هم در مقام کارگردان مستند سیاسی «مرگ در دوردست»، تهیه کننده «مجنونی از اسکاندیناوی» و پژوهشگر مستندهای «راز یک مجسمه» و «مجنونی از اسکاندیناوی»، کاندید دریافت 4 جایزه از جشنواره سینماحقیقت شده است.

فیلم هایی که نامزد دریافت سه جایزه از ششمین جشنواره سینماحقیقت شده اند نیز به این شرح هستند: از نفس افتاده ها (عباس امینی)، آک.آپ.آس (محمدعلی هاشم زهی)، نوروز در نئور (عبدالله عزیزی) و ظغال (نوا رضوانی)

چند فیلم دیگر هم در دو رشته کاندید دریافت جایزه شده اند؛ ازجمله: 13 اکتبر 1937 (بکتاش آبتین)، نفت آتش خاک (عارش کوردسالی)، کوچ زودهنگام (فریدون نجفی)، صندلی شماره 257 (محسن خان جهانی)، در جستجوی پلنگ ایرانی (فتح الله امیری) دختر بس (سپیده جعفری)، ز گفتار دهقان... (حمید جعفری)

گفتنی است: مراسم اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت، از ساعت 18:30 عصر امروز (شنبه 20 آبان) در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت

 


بازگشت