91/09/06

دبیر محترم سرویس فرهنگ و هنــــر خبرگزاری فارس; نگاه صفر و صدی خود را به مخاطب رسانه القا نکنید!

دبیر محترم سرویس فرهنگ و هنــــر خبرگزاری فارس

جناب آقای حمید یــــادروج

 

با سلام؛

احتراماً، پیرو درج خبر «اصرار مدیران سینمایی برای حضور در جشنواره ضدایرانی ایدفا» در خبرگزاری فارس مورخ 2 آذر ماه 1391، خواهشمند است ترتیبی مقرر فرمایید تا متن پاسخ «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» پیرو قانون مطبوعات و جهت تنویر افکار عمومی، در آن خبرگزاری منعکس گردد.

 

 

نگاه صفر و صدی خود را به مخاطب رسانه القا نکنید!

 

 

طی چند روز اخیر که بزرگ ترین جشنواره فیلم مستند دنیا در شهر آمستردام هلند برپا شده است، خبرگزاری محترم فارس به کنــــایه، روی جمله «تغییر خط مشی جشنواره ایدفا» مانور داده و در پاسخ به جوابیه مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، نگاه یکسویه ای را به مخاطب خود القا کرده است.

آقایان محترم! فراموش نکنید که سیاست منطقی حاکم بر جهان امروز، بازی با حاصل جمع متغیر است، نه آنچه که شما با نگاه صفر و صدی خود به مخاطب رسانه القا می کنید.

بحث اصلی ما این است: اگر مسئولان جشنواره ایدفا که در گذشته، نگاه سیاسی و ضد ایرانی شان محرز بوده، در سال جاری ســـــه فیلم مستند ایرانی با موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را می پذیرند تا در بزرگ ترین رویداد سینمای مستند جهان به نمایش عمومی درآورند، این به مفهوم تغییر نگرش یکسویه آنها و موفقیتی برای سینمای ایران تلقی می گردد که اثرات مثبتی هم درزمینه ی ارائه تصویری واقعی از بطن کشور عزیزمان بدنبال دارد.

حال پیشنهاد و راهکار شما چیست؟ اینکه سکـــــــــــوت اختیار شود تا جشنواره ایدفا دربست در انحصار آن فضای سیاسی و ضد ایرانی قبلی اش یا آن فرد مورد اشاره و همفکران ضدانقلابی اش قرار گیرد؟ راه حل «صفر و صدی» شما اینست که گوشه نشینی اختیار گردد تا همه چیز "دربست" در انحصار دیگران قرار گرفته و کاملاً یکطرفه، چهره ای مخدوش و غیرواقعی از ایران اسلامی به انبوه مخاطبان این جشنواره بزرگ القا شود!

خـــــــیر!! به اعتقاد ما حضور در جشنواره بین المللی ایدفا با 3 فیلم انقــــلابی، یک پیروزی مهم برای سینمای پیشروی ایران اسلامی و پیام آور تغییر خط مشی قبلی و یکسویه آنهاست و بسیار متاسفیم که شما هم با نوعی نگاه یکجانبه و صرفاً با هدف از قبل تعیین شده ی زیر سؤال بردن سفر به جشنواره ایدفا، این دستاورد مهم را به هیچ می انگارید.

والسلام

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 

 


بازگشت