91/09/07

نمایش فیلم مستند «بوم های سنگی» در جشنواره فیلم های «ایرانی» استرالیا

        فیلم مستند «بوم های سنگی» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی مهدی اسدی، در جشنواره فیلم های «ایرانی» استرالیا به نمایش درخواهد آمد.

        به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، دومین دوره جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا، طی روزهای 14 تا 24 آذرماه 1391 در شهرهای سیدنی، ملبورن، آدلاید، بریسبین و کانبرا برگزار خواهد شد و فیلم مستند «بوم های سنگی» از تولیدات این «مرکز» به کارگردانی «مهدی اسدی»، یکی از آثار منتخب ایرانی این جشنواره است که در کنار فیلم هایی چون اینجا بدون من، پله آخر، نارنجی پوش، بغض، آینه های روبرو و سوگ روی پرده خواهد رفت.

برپایه این گزارش، طی هفته گذشته نیز 3 فیلم تولیدی این «مرکز» با عناوین ثانیه های سربی (سیّدرضا رضوی)، من یک مزدور سفید هستم (طاها کریمی) و عاشق لیلا (فرحناز شریفی) در مهمترین جشنواره فیلم مستند دنیا (ایدفا آمستردام هلند) به نمایش عمومی درآمده بود.

گفتنی است: در آبان ماه نیز فیلم های مستند تامان خالا (علی دلکاری) و هیچ اگر سایه پذیرد (نیما مهدیان) به تهیه کنندگی این مرکز، به ترتیب در سی و یکمین دوره جشنواره «آپسالا» سوئد و بیستمین جشنواره فیلم «اوزو» ایتالیا روی پرده رفته بودند.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 

 


بازگشت