91/09/18

از عصر امروز و با فیلم های «آک.آپ.آس» و «با یاری ها»؛ نمایش و نقد و بررسی فیلم های مستند برگزیده ششمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت آغاز می شود

عصر امروز (شنبه 18 آذرماه) دو فیلم مستند «آک.آپ.آس» ساخته «محمدعلی هاشم زهی» و «با یاری ها» به کارگردانی حجت طاهری، در سالن "سینماحقیقت" مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی روی پرده رفته و سپس جلسه نقد و بررسی آن برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این فیلم ها در نخستین روز از مجموعه نمایش های «شب ستاره ها» ویژه مرور آثار مستند برگزیده ی ششمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت به نمایش عمومی درخواهند آمد که این برنامه به مدت چهار هفته و تا روز 13 دی ماه ماه، در سالن سینماحقیقت این «مرکز» برپا خواهد بود.

بر پایه این گزارش، پس از نمایش فیلم های یادشده هم جلسه نقد و بررسی آن، با حضور علی علایی (مجری-کارشناس)، محمدعلی هاشم زهی و حجت طاهری (کارگردانها) و شاپور عظیمی (منتقد سینما) برگزار خواهد شد.

مستند «آک.آپ.آس» با پروسه ساخت سفال 5 هزار ساله کلپورگان در سراوان بلوچستان آغاز می‌شود که کاملاً سنتی و توسط زنان بلوچ ساخته می‎شود و مستند «با یاری ها» هم نگاهی به زندگی و کوچ طایفه «بایاری‎ها» در منطقه کهگیلویه و بویراحمد دارد.

عصر فردا (یکشنبه 19 آذر) نیز فیلم های زوران (محمدرضا حاجی غلامی) و ز گفتار دهقان (حمید جعفری) به نمایش عمومی درآمده و با حضور شاهین شجری کهن و امیر پوریا، مورد نقد و بررسی قرار می گیرند.

این گزارش می افزاید: برنامه زمانی نمایش این فیلم ها که همه روزه (بجز روزهای پنجشنبه و جمعه) و به مدت چهار هفته، در سالن سینماحقیقت برپا می گردد، از ساعت16:30 لغایت 18 است و جلسات نقد و بررسی هم طی ساعات 18:15 تا 19:45 برگزار می گردد.

گفتنی است که شرکت در این «برنامه» برای عموم آزاد است و علاقمندان می توانند طبق برنامه زمانی اعلام شده، همه روزه به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.

روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي


بازگشت