91/09/21

فردا «لوریس چکناواریان» با مستند «سیزده اکتبر 1937» به سالن سینماحقیقت می آید

 

عصر فردا (چهارشنبه 22 آذرماه) فیلم مستند «سیزده اکتبر 1937» ساخته «بکتاش آبتین» برنده بهترین فیلم مستند پـــُـرتره ششمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت، در سالن "سینماحقیقت" مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی روی پرده رفته و سپس با حضور لوریس چکناواریان رهبر ارکستر و آهنگساز مطرح کشور مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این فیلم همراه با مستند سی سال زندگی با 100 بند (مهدی زمانپور کیاسری) و در پنجمین روز از مجموعه نمایش های «شب ستاره ها» ویژه مرور آثار مستند برگزیده ی ششمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت به نمایش عمومی درخواهد آمد و  پس از نمایش آن، جلسه نقد و بررسی با حضور لوریس چکناواریان، جلیل اکبری صحت (منتقد سینما) و بکتاش آبتین (کارگردان) برگزار خواهد شد.

مستند «سیزده اکتبر 1937» نگاهی به زندگی و آثار لوریس چکناواریان دارد که در ایران و بسیاری از نقاط جهان، از شهرت و محبوبیت خاصی برخوردارست.

ضمن اینکه عصر امروز (سه شنبه 21 آذر) نیز فیلم های شهری که می شناسم (احسان معصوم) و گنبد مینا (محمد احسانی) به نمایش عمومی درآمده و با حضور عباس کریمی و مازیار فکری ارشاد، مورد نقد و بررسی قرار می گیرند.

این گزارش می افزاید: برنامه زمانی نمایش این فیلم ها که همه روزه (بجز روزهای پنجشنبه و جمعه) و به مدت چهار هفته، در سالن سینماحقیقت برپا می گردد، از ساعت16:30 لغایت 18 است و جلسات نقد و بررسی هم طی ساعات 18:15 تا 19:45 برگزار می گردد.

گفتنی است که شرکت در این «برنامه» برای عموم آزاد است و علاقمندان می توانند طبق برنامه زمانی اعلام شده، همه روزه به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.

 

روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

 


بازگشت