91/09/25

فردا: نمایش و نقد سه فیلم مستند برگزیده جشنواره سینماحقیقت

عصر فردا (یکشنبه26 آذرماه) و در ادامه برنامه های «شب ستاره ها» ویژه ی نمایش و نقد و بررسی آثار برگزیده جشنواره بین المللی سینماحقیقت، فیلم های «نفت، خاک، آتش» ساخته عارش کوردسالی، «جان مستر» به کارگردانی فرامرز وکیلی و «رویای آمریکایی»از ساخته های سیداحسان اصغرزاده، در سالن "سینماحقیقت" مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی روی پرده رفته و سپس جلسه نقد و بررسی این آثار برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، موضوعات این سه مستند که به ترتیب برگزیده ی بخش های حمایت از کار، مستند پرتره و مستند سیاسی جشنواره ششم سینماحقیقت هستند، به این شرح است:

مستند «نفت، خاک، آتش» درباره چاه شماره24 نفت شهر است که در اثر حادثه ای آتش می گیرد و تیم مهار بدون متخصصین خارجی با ابتکار عمل این آتش عظیم را ظرف 38 روز مهار و خاموش می کنند.

مستند «جان مستر» نگاهی به زندگی معلم بازنشسته ای دارد که به تنهایی در بیشه زاری نزدیک روستایی زندگی می کند.

مستند «رویای آمریکایی» هم به بررسی وضع کنونی آمریکا در آینه فرهنگ عمومی و رفتار اجتماعی و تاثیر لابی یهود بر سیستم اقتصادی- سیاسی کشور آمریکا می پردازد.

برپایه این گزارش، پس از نمایش فیلم های یادشده هم جلسه نقد و بررسی آن، با حضور شاپور عظیمی (مجری-کارشناس)، رضا کاظمی (منتقد سینما) برگزار خواهد شد.

عصر امروز (شنبه 25 آذر) نیز فیلم های در جستجوی پلنگ ایرانی (فتح اله امیری) و حیات (میترا روحی منش) به نمایش عمومی درمی آید.

این گزارش می افزاید: برنامه زمانی نمایش این فیلم ها که همه روزه (بجز روزهای پنجشنبه و جمعه) و به مدت چهار هفته، در سالن سینماحقیقت برپا می گردد، از ساعت16:30 لغایت 18 است و جلسات نقد و بررسی هم طی ساعات 18:15 تا 19:45 برگزار می گردد.

گفتنی است که شرکت در این «برنامه» برای عموم آزاد است و علاقمندان می توانند طبق برنامه زمانی اعلام شده، همه روزه به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.

 

روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

 

 


بازگشت