91/09/26

فکری ارشاد و حسنی نسب دو فیلم مستند برگزیده جشنواره سینماحقیقت را نقــد می کنند

عصر فردا (دوشنبه 27 آذرماه) و در ادامه برنامه های «شب ستاره ها» ویژه ی نمایش و نقد و بررسی آثار برگزیده جشنواره بین المللی سینماحقیقت، فیلم های «از سنیز تا سیراف» ساخته بهروز فرجی و «آخر شاهنامه» به کارگردانی شریف اسلامی، در سالن "سینماحقیقت" مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی روی پرده رفته و سپس جلسه نقد و بررسی این آثار توسط مازیار فکری ارشاد و نیما حسنی نسب برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، موضوعات این دو مستند که به ترتیب برگزیده ی بخش های نگین درخشان و مستند دینی- آیینی جشنواره ششم سینماحقیقت هستند، به این شرح است:

مستند «از سنیز تا سیراف» به بهانه صیانت از خلیج فارس، سیر تاریخی حضور ایران در نوار ساحلی خلیج همیشه فارس را به تصویر می کشد.

مستند «آخر شاهنامه»: ملاعلی سینا شاهنامه خوان کهنسال روستا دیگر شنونده ای ندارد، او به دنبال وارثی برای کتاب شاهنامه خود می گردد.

برپایه این گزارش، پس از نمایش فیلم های یادشده هم جلسه نقد و بررسی آن، با حضور مازیار فکری ارشاد (مجری- کارشناس)، نیما حسنی نسب (منتقد سینما) و عموم علاقمندان سینمای مستند برگزار خواهد شد.

عصر امروز (یکشنبه 26 آذر) نیز فیلم های نفت، خاک، آتش (عارش کوردسالی)، جان مستر(فرامرز وکیلی) و رویای آمریکایی(سیداحسان اصغرزاده) به نمایش عمومی درآمده و با حضور شاپور عظیمی و رضا کاظمی مورد نقد و بررسی قرار می گیرند.

این گزارش می افزاید: برنامه زمانی نمایش این فیلم ها که همه روزه (بجز روزهای پنجشنبه و جمعه) و تا 13 دی مــــاه، در سالن سینماحقیقت برپا می گردد، از ساعت16:30 لغایت 18 است و جلسات نقد و بررسی هم طی ساعات 18:15 تا 19:45 برگزار می گردد.

گفتنی است که شرکت در این «برنامه» برای عموم آزاد است و علاقمندان می توانند طبق برنامه زمانی اعلام شده، همه روزه به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.

 

روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

 


بازگشت