91/09/28

عصر چهارشنبه: دو مستند برگزیده جشنواره سینماحقیقت به روی پرده می روند

عصر فردا (چهارشنبه 29 آذرماه) و در ادامه برنامه های «شب ستاره ها» ویژه ی نمایش و نقد و بررسی آثار برگزیده جشنواره بین المللی سینماحقیقت، فیلم های مستند «مرگ در دوردست» ساخته عبدالحمید ارجمند و«بی بی تولدت مبارک» به کارگردانی سیدحامد نوبری، در سالن "سینماحقیقت" مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی روی پرده رفته و سپس جلسه نقد و بررسی این آثار برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، موضوع این مستندها که به ترتیب برگزیده ی بخش «مستند سیاسی» و «مستند خانواده» جشنواره ششم سینماحقیقت هستند، به این شرح است:

مستند مرگ در دوردست: روایتی از سرگذشت شاه مخلوع ایران و حوادثی که در دوران خروج او از ایران (26 دی ماه 1357) تا لحظه مرگ او در مصر، بر وی گذشته است.

مستند بی بی تولدت مبارک: نگاهی به زندگی پیر زنی که با نزدیک شدن به یکصدمین سال تولدش آرزو دارد تا با برگزاری جشنی بزرگ، اقوام و فامیل را دور هم جمع کند.

برپایه این گزارش، پس از نمایش فیلم های یادشده هم جلسه نقد و بررسی آنها، با حضور حسین سلطان محمدی (مجری- کارشناس)، علی اصغر کشانی (منتقد سینما)، عبدالحمید ارجمند، سیدحامد نوبری و عموم علاقمندان سینمای مستند برگزار خواهد شد.

عصر امروز (سه شنبه28آذر) نیز فیلم بهترین مجسمه دنیا (حبیب احمدزاده) به نمایش عمومی درآمده و با حضور کارگردان و رضا درستکار مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

این گزارش می افزاید: برنامه زمانی نمایش این فیلم ها که همه روزه (بجز روزهای پنجشنبه و جمعه) و تا 13 دی مــــاه، در سالن سینماحقیقت برپا می گردد، از ساعت16:30 لغایت 18 است و جلسات نقد و بررسی هم طی ساعات 18:15 تا 19:45 برگزار می گردد.

گفتنی است که شرکت در این «برنامه» برای عموم آزاد است و علاقمندان می توانند طبق برنامه زمانی اعلام شده، همه روزه به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.

 

روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

 


بازگشت