91/09/29

گزارشی از روز نخست حضور کاروان سینمای ایران در جزیره ابوموسی فعالیت «فرهنگی» در اولویت برنامه های «ابوموسی» قرار دارد

          کاروان سینمای ایران که از صبح امروز وارد جزیره ابوموسی شده اند، در نشستی با حضور مسئولان محلی و برگزارکنندگان همایش تخصصی سینمایی «دور از سایه» شرکت کردند.

         به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در ابتدای این نشست حجت الاسلام «شیرزاد حسنی» ضمن خیرمقدم و تشکر از هنرمندانی که در معیت کاروان سینمای ایران راهی جزیره ابوموسی شده اند، نسبت به حضور بیشتر هنرمندان در این جزیره، به منظور ارتقای سطح فرهنگی ابوموسی تاکید کرد.

         وی که در جمع کاروان هنرمندان اعزامی به ابوموسی سخن می گفت، تصریح کرد: با توجه به اینکه انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بوده است، این مهم در اولویت فعالیت های اجتماعی و عمومی شهرستان ابوموسی قرار دارد و امیدواریم که حضور شما سینماگران بتواند یاریگر ما در تحقق این هدف باشد.

         در ادامه، شفیع آقامحمدیان مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هم ضمن تشکر از سینماگرانی که دعوت این «مرکز» را لبیک گفتند، اظهار داشت: وظیفه ما و همه هنرمندان این بود که در اولین سفر به ابوموسی و با حضور در گلزار شهدا، تجدید میثاقی با آرمان های شهدای گرانقدر ابوموسی داشته باشیم.

       وی افزود: اینکه امروز آزادانه در این جزیره، زیر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران قدم می زنیم، مدیون ایثارگری شهدا است تا ما هم تلاش کنیم که پرچمدار فعالیت فرهنگی در خاک ایران اسلامی باشیم.

         حسین خورشیدی معاون فرهنگی مرکز نیز طی سخنانی اظهار داشت: تاثیرگذاری بر فرهنگ عمومی، با کار هنری و فرهنگی محقق می شود و حضور سینماگران در ابوموسی، می تواند یاریگر مسئولان محلی برای ارتقای سطح فرهنگی باشد.

        وی تاکید کرد: اگرچه امکانات موجود در شهرستان ابوموسی نسبت به سایر شهرها در سطح پایین تری قرار دارد، اما حضور هنرمندان در چنین مکانی می تواند علاوه بر کمک به ارتقای امکانات و سطح فرهنگی، باعث دلگرمی مردم این خطه هم بشود.

        گفتنی است: این همایش علمی که به همت «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» سازمان امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور جمع زیادی از هنرمندان، اساتید و پژوهشگران، نویسندگان، منتقدان و دست اندرکاران سینمای ایران، در جزیره ابوموسی کلید خورده است، پیرامون تبیین مؤلفه ها و درک مشترک از مفهوم «سینمای تجربی» در دو حوزه آثار مستند و داستانی برگزار می شود.

      سازمان ها و نهادهایی هم که در برپایی این رویداد مشارکت دارند، به این شرح هستند: فرمانداری ابوموسی، شهرداری، شورای شهر، معاونت عمران، قرارگاه تاکتیکی سپاه حضرت ابوالفضل (ع)، ناحیه مقاومت بسیج، نیروی انتظامی، آموزش و پرورش، دانشگاه پیام نور، سازمان تبلیغات، اداره ارشاد و مجموعه کمیته فرهنگی ابوموسی

        همایش دور از سایه، روز دوم دی ماه در جزیره ابوموسی به کار خود پایان خواهد داد.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 


بازگشت