91/10/06

نقد و بررسی آخرین مستند "فرهاد ورهرام" در سالن سینماحقیقت

عصر امروز (سه شنبه پنجم دی ماه) و در ادامه مجموعه برنامه های «شب ستاره ها» ویژه ی نمایش و نقد و بررسی آثار برگزیده جشنواره بین المللی سینماحقیقت، فیلم های «مانگرو» ساخته عبدالعزیز قاسمی و «از آلپ تا دماوند» به کارگردانی فرهاد ورهرام، در سالن "سینماحقیقت" مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی روی پرده رفته و سپس جلسه نقد و بررسی این آثار با حضور فیلمسازان، منتقدان سینما و کارشناسان برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، موضوعات این دو مستند که به ترتیب برگزیده ی بخش های مستند نگین درخشان و مستند آزاد  جشنواره ششم سینماحقیقت هستند، به این شرح است:

مستند «مانگرو»: این فیلم به معرفی جنگل های حرای جنوب کشور می پردازد. این جنگل های دریایی به هنگام مد کامل، زیر آب می روند و هنگام جذر از آب بیرون می آیند.

مستند «از آلپ تا دماوند»: این مستند به سرگذشت کوه البرز به ویژه قله دماوند می پردازد که با اساطیر و افسانه ها گره خورده و این کوه در ادبیات نظم و نثر ایران جایگاهی ویژه یافته است.

برپایه این گزارش، پس از نمایش فیلم های یادشده هم جلسه نقد و بررسی آن، با حضور شاهین امین (مجری- کارشناس)، رامتین شهبازی (منتقد سینما) برگزار خواهد شد.

عصر فردا (چهارشنبه 6 دیماه) نیز فیلم های زنان ماهیگیر جزیره (شهرزاد پویا، شیرین وحیدی)، دختربس(سپیده جعفری) و نوروز در نئور(عبداله عزیزی) به نمایش عمومی درآمده و با حضور پریسا ساسانی و سحر عصرآزاد مورد نقد و بررسی قرار می گیرند.

این گزارش می افزاید: برنامه زمانی نمایش این فیلم ها از ساعت16:30 لغایت 18 است و جلسه نقد و بررسی هم طی ساعات 18:15 تا 19:45 برگزار می گردد.

 

 

 

 

 

گفتنی است که شرکت در این «برنامه» برای عموم آزاد است و علاقمندان می توانند طبق برنامه زمانی اعلام شده، به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه

نمایند.                                                                                                                                             روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

 


بازگشت