91/10/09

پرواز در آب و کوچ زود هنگام در سالن

عصر فردا (یکشنبه10 دیماه) و در ادامه برنامه های «شب ستاره ها» ویژه ی نمایش و نقد و بررسی آثار برگزیده جشنواره بین المللی سینماحقیقت، فیلم های مستند «پرواز در آب» ساخته مازیار مشتاق گوهری و«کوچ زود هنگام» به کارگردانی فریدون نجفی، در سالن "سینماحقیقت" مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی روی پرده رفته و سپس جلسه نقد و بررسی این آثار برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، موضوع این مستندها که به ترتیب برگزیده ی بخش «مستند زیست محیطی» و «مستند قوم شناسی» جشنواره ششم سینماحقیقت هستند، به این شرح است:

مستند پرواز در آب: درباره لاک پشتهای دریایی چابهار است که جهت تخم گذاری و تولید مثل به این منطقه آمده اند.

مستند کوچ زود هنگام: نگاهی متفاوت به سنت و مدرنیته و همبستگی مردم ایل بختیاری دارد.

 برپایه این گزارش، پس از نمایش فیلم های یادشده هم جلسه نقد و بررسی آنها، با حضور مازیار فکری ارشاد و عموم علاقمندان سینمای مستند برگزار خواهد شد.

عصرامروز (شنبه9دی)  نیز فیلم های خانه سنگ ندارد (فائزه عزیزخانی) و راز یک مجسمه، مجنونی از اسکاندیناوی (فرشاد اکتسابی) به نمایش عمومی درآمده وسپس جلسه نقد بررسی فیلم های یاد شده با حضور امین خرمی و محمدرضا باباگلی برگزار خواهد شد.

این گزارش می افزاید: برنامه زمانی نمایش این فیلم ها که همه روزه (بجز روزهای پنجشنبه و جمعه) و تا 13 دی مــــاه، در سالن سینماحقیقت برپا می گردد، از ساعت16:30 لغایت 18 است و جلسات نقد و بررسی هم طی ساعات 18:15 تا 19:45 برگزار می گردد.

گفتنی است که شرکت در این «برنامه» برای عموم آزاد است و علاقمندان می توانند طبق برنامه زمانی اعلام شده، همه روزه به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.

 

روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

 


بازگشت