91/10/11

فردا: نمایش بهترین فیلم مستند جشنواره بین المللی سینماحقیقت; ضابطیان و قطبی زاده

عصر فردا (سه شنبه 12 دیماه) و در ادامه برنامه های «شب ستاره ها» ویژه ی نمایش و نقد و بررسی آثار برگزیده جشنواره بین المللی سینماحقیقت، فیلم مستند «رودخانه لیان» ساخته رامتین بالف، در سالن "سینماحقیقت" مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی روی پرده رفته و سپس جلسه نقد و بررسی این فیلم برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در این مستند که تندیس فیروزه ای بهترین فیلم مستند بلند جشنواره ششم سینماحقیقت کسب کرده است، نگاه یک آفتاب پرست و دسته ای از پرندگان دریایی روایت می شود که طول مسیر 2 رودخانه بزرگ مند و حله در جنوب ایران تا خلیج فارس طی کرده و به جزایری دورافتاده در خلیج فارس می رسند.

برپایه این گزارش، پس از نمایش فیلم یادشده هم جلسه نقد و بررسی آن، با حضور رامتین بالف (پژوهشگر و کارگردان)، منصور ضابطیان(مجری- کارشناس)، سعید قطبی زاده (منتقد سینما) و جمعی از هنرمندان و علاقمندان سینمای مستند برگزار خواهد شد.

عصر امروز (دوشنبه 11 دی) نیز فیلم های یک سطر واقعیت (میثم میرزایی)، بوی بنفشه (امید عبداللهی) و ظغال (نوا رضوانی) به نمایش عمومی درآمده و با حضور شاپور عظیمی و شهنام صفاجو مورد نقد و بررسی قرار می گیرند.

این گزارش می افزاید: برنامه زمانی نمایش این فیلم  که تا  سیزدهم دی مــــاه، در سالن سینماحقیقت برپا می گردد، از ساعت16:30 لغایت 18 است و جلسه  نقد و بررسی هم طی ساعات 18:15 تا 19:45 برگزار می گردد.

گفتنی است که شرکت در این «برنامه» برای عموم آزاد و رایگان است و علاقمندان می توانند طبق برنامه زمانی اعلام شده، به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.

 

 

روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

 

 


بازگشت