91/10/18

استقبال ویژه از شب ستاره های سینماحقیقت

طی مدت بیست شب، چهل فیلم برگزیده ششمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت، در سالن «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» به نمایش عمومی درآمد، مورد نقد و بررسی قرار گرفت و با استقبال ویژه ای همراه شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این برنامه که با عنوان «شب ستاره ها» و به مدت چهار هفته، در سالن سینماحقیقت این «مرکز» برپا گردید، جمعاً نزدیک به 1000 بازدیدکننده داشت که بیشتر آنها، از دانشجویان سینما و علاقمندان پروپاقرص سینمای مستند بودند. ضمن اینکه عدم توجه و استقبال فیلمسازها از این برنامه و رویدادهای مشابه، کماکان بعنوان یکی از معضل های اساسی اکران فیلم مستند در گستره ی شهر برشمرده می شود.

البته برنامه شب ستاره ها، با اقبال ویژه ی منتقدان سینما روبرو شد؛ به گونه ای که در جلسات نقد و بررسی این آثار که تا حدود ساعت 8 شب نیز به طول می انجامید، بیش از 20 نویسنده و منتقد سینما نظیر شاپور عظیمی، طهماسب صلح جو، جلیل اکبری صحت، سعید قطبی زاده، مازیار فکری ارشاد، علی علایی، حسین معززی نیا، رضا درستکار، شاهین امین، منصور ضابطیان، رامتین شهبازی، محمدرضا باباگلی، حسین سلطان محمدی، رضا کاظمی، شاهین شجری کهن، علی اصغر کشانی و... در سالن سینماحقیقت حضور پیدا کرده و به تحلیل مستندهای برتر جشنواره پرداختند که گزارش آن، انعکاس مطلوبی هم در رسانه های جمعی داشت.

لازم به ذکر است که با توجه به استقبال دوستداران سینمای مستند از مجموعه ی شب ستاره ها، برنامه نمایش و نقد و بررسی فیلم های مستند و کوتاه داستانی در سالن «سینماحقیقتم این مرکز ادامه خواهد یافت و در برنامه جدید، نمایش فیلم های پُرمخاطب جشنواره سینماحقیقت، فیلم های برگزیده بخش بین الملل، برخی آثار تولیدی جدید «مرکز» و مرور فیلم های منتخب این مرکز در جشنواره های جهانی، در دستور کار قرار گرفته است.

عموم علاقمندان سینمای فرهنگی که تمایل به شرکت در برنامه های نمایشی و جلسات نقد و بررسی سالن سینماحقیقت را دارند، می توانند نام و نام خانوادگی، شغل، شماره تلفن همراه خود را به سامانه اطلاع رسانی پیامکی روابط عمومی این «مرکز» به شماره 20001062 اس.ام.اس نمایند تا تمامی برنامه ها روی خط موبایل، به اطلاع آنها رسانده شود؛ با این توضیح که شرکت در این برنامه ها، برای عموم علاقمندان آزاد و رایگان است.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 


بازگشت