91/10/20

با تاکید بر مالکیت «ایران» بر جزایر سه گانه ی ایرانی خلیج فارس؛ مستند سیاسی «سرزمین سلمان» آماده نمایش عمومی شد

فیلم مستند سیاسی «سرزمین سلمان» از جدیدترین تولیدات «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» که در ارتباط با مالکیت ایران بر جزایر سه گانه ایرانی خلیج فارس بویژه ابوموسی است، آماده نمایش عمومی شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «سرزمین سلمان» به کارگردانی امیرحسین جوانشیر، اولین مستند بلندی است که به طور تخصصی به حق مالکیت ایران بر جزایر سه گانه می پردازد و یک مستند سیاسی محسوب می شود.

کارگردان «سرزمین سلمان» درخصوص تولید این مستند بلند اظهار داشت: "سرزمین سلمان" یک مقابله فرهنگی و پاسخ گویی به ادعای امارات مبنی بر مالکیت جزایر سه گانه ایرانی خلیج فارس است و امیدوارم که این فیلم، خط بطلانی بر همه ادعاهای بی اساس آنها باشد.

جوانشیر افزود: رفتن به این جزایر بسیار سخت بود و تاکنون هم تصاویر اندکی از جزایر سه گانه تهیه شده است، ولی ما با انجام هماهنگی های لازم و با ورود به این مناطق توانستیم تصویربرداری زیادی انجام دهیم و بخشی از جغرافیای منطقه را نیز در این فیلم نشان خواهیم داد.

وی تاکید کرد: ما در تحقیقات فیلم از رفرنس های گوناگونی استفاده کردیم و بُعد ملی این مستند هم برای ما بسیار مهم بود، چراکه این جزایر بسیار مظلوم هستند و به ویژه «ابوموسی» مردم محرومی دارد.

گفتنی است: عوامل تولید فیلم مستند سیاسی «سرزمین سلمان» که در مدت زمان 62 دقیقه تهیه شده، به این شرح هستند: پژوهش و کارگردانی: امیرحسین جوانشیر، مشاور کارگردان و تدوینگر: سیدوحید قاضی میرسعید، کارشناس: سید عباس مجتهدی، مدیر تصویربرداری: داوود عباسی، موسیقی: مسعود افجه ای، گوینده: بیژن علیمحمدی، تصویربردار: هادی کمالی پور، صدابردار: هادی کمالی پور و علی نصیر، مدیر تولید: محمد صادق سعادتی، تدارکات: علیرضا کاشانی، مجری طرح: محمدصادق سعادتی و موسسه موج آبی انتظار، تهیه کننده: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 


بازگشت