91/11/08

شفیع آقامحمدیان: در تهران هستم!

با توجه به خبر نادرست یک رسانه درخصوص حضور مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در جشنواره کلرمون فران فرانسه (!) و سفر بعدی به جشنواره برلین، شفیع آقامحمدیان ضمن انتقاد از انتشار این خبر اعلام کرد که در تهران بسر می برد و جایی نرفته است!

وی روز گذشته با حضور در دفتر روزنامه جوان و دیدار با آقای یوسف زمانی عضو شورای سردبیری این رسانه، از درج خبر جعلی حضور در دو جشنواره یادشده که با مهر قرمز «گزارش اختصاصی» به رؤیت مخاطبان این روزنامه درآمده بود، به شدت انتقاد کرد.

آقامحمدیان در این دیدار خاطرنشان کرد: از یک رسانه معتبر بعید است که بدون تحقیق و بررسی و تنها بر اساس شایعات و منابع خبری بی هویت، به انتشار چنین اخبار کذبی بپردازد و با تیترهای رنگی، به پشتیبانی از آن در روزنامه و سایت خود مبادرت ورزد.

وی افزود: این روزنامه متاسفانه در جریان برگزاری جشنواره ایدفا (آذر 91) هم چنین رویه ای را اتخاذ کرده بود و با درج خبری کذب، مدعی حضور بنده و آقای شمقدری در هلند شده بود که از اساس جعلی بود؛ چرا که در آن مقطع و بواسطه اهمیت گسترش همکاری های فرهنگی ایران با کشورهای مسلمان شمال آفریقا، در کشور تونس حضور داشتم.

مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ادامه داد: انتشار این نوع اخبار جعلی و بی اساس، ضمن بی اعتمادی مردم، باعث توجه برخی دیگر از رسانه های حاشیه ساز هم می شود که متاسفانه آنها هم بدون کنکاش و بررسی لازم، مبادرت به «کُپی پِیست» این اخبار دروغین می کنند که واقعاً جای تاسف دارد.

آقامحمدیان تاکید کرد: دیدگاه ما این است که یک رسانه حرفه ای باید با نگاهی ژرف و آینده نگر، دستاوردهای این قبیل حضورهای بین المللی را تحلیل و منتشر نماید؛ ازجمله دستاورد بزرگ حضور این «مرکز» در بازار فیلم جشنواره کن 2012 که باعث شد تا برای اولین بار، قراردادی با تضمین فروش 5 میلیون دلاری برای عرضه جهانی فیلم سینمایی انیمیشن «رستم و سهراب» منعقد گردد که در جای خود، در ایران کم سابقه بوده است؛ یا پیامد مثبت حضور در جشنواره کارتاژ که با تلاش نمایندگان مرکز، سینمای ایران در تونس معرفی شد و در روز پایانی جشنواره هم به انتشار بیانیه سینماگران علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی منجر گردید.

آقامحمدیان در پایان، ضمن قدردانی از عموم رسانه های نیک اندیش متذکر شد: از برخی روزنامه ها انتظار می رود که وقتی با خبرهای مجهول مواجه می شوند، ابتدا صحت و سقم آنرا جویا شده و سپس به فکر درج آن بیفتند تا با انتشار یک خبر غیرواقع، مشمول واژه تشویش اذهان عمومی قرار نگیرند.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 


بازگشت