91/11/29

نشان ویژه جشنواره «کلرمون فران» فرانسه به فیلم کوتاه «کورسو» از تولیدات «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» تعلق گرفت

برای اولین بار، نشـان ویـژه سی و پنجمین دوره جشنواره بین المللی «کلرمون فران» فرانسه به فیلم کوتاه «کورسـو» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «امید عبداللهی» تعلق گرفت.

روابط‌عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي اعلام کرد: در بخش مسابقه بین الملل این دوره از جشنواره بین المللی کلرمون فران فرانسه، 79 فیلم کوتاه داستانی از کشورهای مختلف جهان به نمایش درآمد تا در مراسم اختتامیه این جشنواره معتبر، نشان ویژه هیات داوران به فیلم کوتاه «کورسو» به کارگردانی امید عبداللهی و تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تعلق گیرد.

برپایه این گزارش، فیلم کوتاه «کورسو» در حضور کارگردان فیلم، 7 بار در روزهای برپایی جشنواره کلرمون فران روی پرده رفت و با استقبال گسترده تماشاگران مواجه شد.

این گزارش می افزاید: نشان ویژه «کورسو» نخستین جایزه ای است که جشنواره معتبر کلرمون فران به یکی از تولیدات این «مرکز» اهدا می کند. پیش از این، تنها یکبار فیلم پیرمرد و خط (پناه برخدا رضایی) موفق به شرکت در بخش مسابقه بین الملل این جشنواره شده بود که جایزه ای به آن اختصاص نیافته بود.

          گفتنی است که عوامل تولید این فیلم به این شرح هستند: نویسنده، طراح صحنه، کارگردان و تدوینگر: امید عبدالهی؛ تصویر: رضا تیموری؛ طراحی و ترکیب صدا: آرش قاسمی، گروه کارگردانی: علیرضا قاسم پور، فاطمه نوروزی؛ گروه تصویربرداری: علی مهرابی، پویا نجفی؛ مدیر تولید: جواد وطنی؛ تصحیح رنگ و نور: شهاب آب روشن؛ بازیگران: محسن امیر راشد، روح انگیز مفخم، اسحاق محمدی، بیوک معتمدی، امیر جاهد؛ تهیه کننده:  مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، امید عبدالهی

         در خلاصه داستان فیلم کوتاه «کورسو» هم آمده است: پیرمردی عینک ساز به دلیل بیماری و کهولت سن، با مشکل بینایی روبرو شده و باید مغازه ی عینک سازی اش را تعطیل کند؛ اما هنوز یکی از مشتریان برای بردن عینکش نیامده است...

       

 

روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

 


بازگشت