92/02/01

فیلم کوتاه ایرانی «کورسو» در مسیر جایزه اسکار 2014

        فیلم کوتاه داستانی "کورسو" ساخته امید عبدالهی و از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به بخش مسابقه سینمای آسیا جشنواره بین المللی "کوتاه کوتاه" ژاپن که یکی از مسیرهای معرفی به آکادمی «اسکار» است، راه یافت.

        به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در این دوره بیش از 5000  فیلم از سراسر جهان متقاضی شرکت در جشنواره «کوتاه کوتاه» ژاپن بودند که از میان آنها، 81 فیلم برای نمایش و رقابت در بخش های رسمی جشنواره انتخاب شدند.

برپایه این گزارش، این جشنواره در سه بخش رسمی بهترین فیلم کوتاه بین‌الملل، بهترین فیلم کوتاه آسیایی و بهترین فیلم کوتاه ژاپنی و همچنین جایزه ویژه تماشاگران برگزار می شود و برندگان «جایزه بزرگ» جشنواره در هر بخش، به آکادمی اسکار معرفی خواهند شد.

        این گزارش می افزاید: در این جشنواره که ماه ژوئن (خردادماه) در شهر «توکیو» ژاپن برگزار خواهد شد، فیلم کوتاه داستانی "کورسو" به کارگردانی «امید عبداللهی» و تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در بخش «مسابقه بین الملل» آسیا، با 16 فیلم کوتاه دیگر برای کسب جایزه بزرگ و جایزه ویژه تماشاگران، به رقابت خواهد پرداخت. این فیلم در بهمن ماه سال گذشته نیز موفق به کسب نشان ویژه جشنواره معتبر «کلرمون فران» فرانسه شده بود.

        گفتنی است که جشنواره بین المللی فیلم "کوتاه کوتاه" ژاپن، از سال 1999 و با هدف پشتیبانی از فیلمسازان جوان سراسر دنیا تاسیس شده است و هم اکنون به عنوان یکی از جشنواره های معتبر فیلم کوتاه در قاره آسیا شناخته می شود.    

 

روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

 


بازگشت