92/02/02

جشنواره فیلم «ربیع الشهاده» کربلا با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار می شود

همزمان با ایام ولادت باسعادت حضرت امام حسین(ع)، «مركز گسترش سينماي مستند و تجربي» سازمان امور سینمایی جمهوری اسلامی ایران با همکاری موسسه «عتبه الحسینیه» که برگزارکننده جشنواره غیررقابتی ربیع الشهاده (بهار شهادت) کربلا است، اقدام به انتخاب و نمایش فیلم های سینمایی (ویدئویی)، مستند، کوتاه داستانی و انیمیشن ایرانی با موضوع فرهنگ عاشورا و شهادت، شخصیت شناسی حضرت سیّدالشهداء (ع) و اصحاب و ياران باوفايش، در کشور عراق خواهد نمود.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، جشنواره فیلم «بهار شهادت» عراق طی روزهای 25 تا 27 خرداد ماه 1392 در شهر «کربلا» برگزار خواهد شد و عموم تهیه کنندگان و فیلمسازان ایران اسلامی به منظور شرکت در این جشنواره موضوعی، حداکثر تا روز 15 اردیبهشت ماه فرصت دارند آثار خویش که منبعث از فرهنگ شهادت و عاشورای حسینی است را به دبیرخانه جشنواره ارائه نمایند.

برپایه این گزارش، دبیرخانه جشنواره صرفاً پذیرای فیلم های تولیدی سال 88 به بعد، با موضوعات مورد اشاره است؛ با این توضیح که فیلم های ارسالی باید دارای زیرنویس انگلیسی یا عربی باشند.

این گزارش می افزاید: جشنواره ربیع الشهاده کربلا غیررقابتی است، اما به برخی از فیلم های به نمایش درآمده در این جشنواره، هدایایی از طرف «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» اهدا خواهد شد. ضمنا اینکه در طول برگزاری جشنواره، از برخی هنرمندان و فیلمسازان پیشکسوت و متعهد سینمای ایران جهت سفر به کربلای مُعلی و شرکت در جشنواره ربیع الشهاده دعوت بعمل خواهد آمد.

گفتنی است: عموم فیلمسازان جهت حضور در این جشنواره می توانند ضمن تکمیل فرم شرکت، فیلم های خود را تا تاریخ 15 اردیبهشت ماه، به نشانی تهران؛ خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، طبقه اول، دفتر امور جشنواره ها، تلفن: 88528312 / 88528314 ارائه نمایند.

 

برای دریافت فایل فراخوان اینجا کلیک کنید

 

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستندو تجربی

 


بازگشت