92/04/12

30 تیر؛ آخرین فرصت شرکت در هشتمین دوره جشنواره فیلمنامه نویسی رضوی

عموم پژوهشگران و فیلمنامه نویسان سینمای ایران تا روز سی اُم تیرماه فرصت دارند که آثار مکتوب خود با مضامین معارف و فرهنگ رضوی را به دبیرخانه هشتمین دوره جشنواره فیلمنامه نویسی رضوی ارائه نمایند.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، هشتمین دوره جشنواره فیلمنامه نویسی رضوی را همزمان با ایام مولود فرخنده حضرت امام رضا(ع) و با هدف تحکیم و ترویج فرهنگ رضوی نزد آحاد جامعه، در شهریور ماه 1392 در شهر تــــهران برگزار خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این دوره از جشنواره فیلمنامه نویسی رضوی در چهار بخش رقابتی ذیل برگزار می شود:

1- فیلمنامه داستانی کوتاه؛ 2- پژوهش مستند؛ 3- طرح فیلمنامه بلند داستانی؛ 4- فیلمنامه انیمیشن کوتاه

موضوعات جشنواره فیلمنامه نویسی رضوی نیز به این شرح است:

زندگي امام رضا(ع)، كرامات امام رضا(ع)، مريدان و شاگردان امام رضا(ع)، امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س)، امام رضا(ع) و حضرت شاه‌چراغ(ع)، امام رضا(ع) و مناظرات، موقوفات امام رضا(ع)، خادمان امام رضا(ع)، عالمان مدفون در جوار امام رضا(ع)، بارگاه و آستان امام رضا(ع) در گذر زمان،  زائران حضرت، امام رضا (ع) در آثار شاعران و عارفان، و سایر موضوعات مرتبط با حضرت امام رضا(ع)

متقاضیان شرکت در این جشنواره می بایست 5 نسخه پرینت گرفته شده از هر فیلمنامه همراه با فایل word آن بر روی لوح فشرده، به انضمام بیوگرافی و یک قطعه عکس پرسنلی خود را به دبیرخانه جشنواره فیلمنامه نویسی رضوی ارائه نمایند. با این توضیح که فیلمنامه های کوتاه حداکثر در 25 صفحه یکرو تایپ شده، پژوهش های مستند در 20 صفحه، طرح فیلمنامه های بلند داستانی (سینمایی / ویدئویی) و فیلمنامه های کوتاه انیمیشن نیز در 10 صفحه می بایست ارائه شوند. ضمن اینکه ارائه خلاصه فیلمنامه در 2 صفحه کامل تایپ شده روی فایل word برای تمامی بخش های رقابتی جشنواره الزامیست.

آخرین مهلت تکمیل فرم شرکت و ارائه فیلمنامه های رضوی به دبیرخانه این جشنواره (به نشانی: تهران، خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، طبقه اول، تلفن 88528314) پایان وقت اداری سی ام تیرماه 1392 است.

گفتنی است: مراسم اهدای جوایز برگزیدگان هشتمین جشنواره فیلمنامه نویسی رضوی هم در دهه کرامت (شهریورماه) برگزار خواهد شد.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 


بازگشت