92/05/05

تهیه کننده مختارنامه: کمبود جشنواره «میلاد سرخ» احساس می شد

محمود فلاح تهیه کننده سریال پُرمخاطب «مختارنامه» اعتقاد دارد کمبود جشنواره ای با موضوع حماسی عاشورا حس می شد که جشنواره «میلاد سرخ» می تواند نقش مهمی در انعکاس این واقعه بزرگ تاریخی داشته باشد.

وی درباره برگزاری دومین دوره جشنواره «میلاد سرخ» اردبیل و تاثیر آن بر ارتقای فرهنگ دینی مردم اظهار داشت: باعث خوشحالی است که دومین دوره این جشنواره در شهر اردبیل برگزار می شود. به اعتقاد من برگزار شدن این جشنواره صددرصد مفید است و شاید خیلی ها انتظار داشتند این اتفاق زودتر از اینها بیفتد.

فلاح در ادامه گفت: علاوه بر مشارکت فیلمسازان، استقبال مردم نیز به رونق جشنواره «میلاد سرخ» کمک می کند و همین موضوع تاثیر زیادی در اعتلای فرهنگ دینی مردم به خصوص دررابطه با حضرت امام حسین(ع) و واقعه عاشورا دارد؛ ضمن اینکه اعضای هیات انتخاب و داوری هم باید آثار متنوع تری را برای حضور و رقابت در این جشنواره موضوعی انتخاب کنند تا این جشنواره به شکل مطلوب تری برگزار شود و مردم نیز با همه ابعاد این واقعه بزرگ آشنا شوند.

این تهیه کننده درباره عملکرد هنرمندان سینما و تلویزیون در به تصویر کشیدن واقعه عاشورا تصریح کرد: اگر برای ساخت و تولید چنین کارهایی حمایت های لازم صورت بگیرد، قطعا ما هنرمندانی را داریم که بتوانند به خوبی از ساخت فیلم و سریال های مختلف با این موضوع برآیند. البته مهمترین معضل در این بحث، سرمایه گذاری است که اگر حل شود، افراد زیادی هستند که می توانند کارهای برجسته ای ارائه نمایند.

فلاح که این روزها مشغول کار روی فیلمنامه «عمار یاسر» است، با اشاره به پُرمخاطب بودن رسانه تلویزیون افزود: با توجه به اینکه مردم زیادی مخاطب تلویزیون هستند، صداوسیما باید قدم های جدی تری در این زمینه بردارد و بیشتر تلاش کند؛ حتی اگر ساخت سریال های بلند امکان پذیر نیست، می توان با تمرکز روی تله فیلم هایی که پُربیننده اند و به نسبت سریال های درجه الف هزینه چندانی هم ندارد، گام های مثبتی را در این مورد برداشت.

تهیه کننده فیلم های سینمایی «رسم عاشق کشی» در پایان تصریح کرد: صداوسیما می تواند با سرمایه گذاری در بخش های مختلف، روند تولید آثار در این زمینه را افزایش دهد و این مسئله حتما به رونق جشنواره «میلاد سرخ» نیز کمک شایانی خواهد کرد. ضمن اینکه باید از طرف سایر گروه های شبکه های مختلف سیما به جز گروه فیلم سریال نیز از ساخت آثار متفاوت با این موضوع استقبال شود و تولید این آثار صرفا به پیشنهاد و با همکاری این گروه نباشد. برای مثال گروه معارف هر کدام از شبکه ها می توانند نقش خوبی و مثبتی در این زمینه داشته باشند.

گفتنی است که دومین دوره جشنواره سراسری «میلادسرخ» طی روزهای 5 تا 7 شهریورماه 1392 در شهر اردبیل برگزار خواهد شد.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 


بازگشت