92/05/30

رونمایی از کتاب «تعزیه، تراژدی، سینما» طالبی نژاد در جشنواره میلادسرخ اردبیل

همزمان با برگزاری دومین جشنواره سراسری میلادسرخ اردبیل، کتاب «تعزیه، تراژدی، سینما» احمد طالبی نژاد، منتقد، نویسنده و کارگردان سینمای ایران منتشر خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره میلادسرخ، این کتاب پس از دو سال تحقیق در راستای جنبه های نمایشی و بصری متون کلاسیک ادبیات فارسی و منابع فرهنگی- هنری ایران، به کوشش «احمد طالبی نژاد» نویسنده، منتقد فیلم و پژوهشگر سینما منتشر خواهد شد.

کتاب «تعزیه، تراژدی، سینما» می کوشد تا امکانات و ظرفیت های نهفته در هــــنر- آیین تعزیه را از جنبه های نمایشی و سینمایی بررسی کند و مروری داشته باشد بر فیلم ها و سریال های تلویزیونی که با استفاده از امکانات ساختاری تعزیه، خلق شده اند.

ناشر این کتاب که در قطع رقعی و به همت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل منتشر خواهد شد، انتشارات جامعه نو است. انتظار می رود که این کتاب، اواخر هفته آینده و در جریان برپایی دومین جشنواره سراسری «میلادسرخ» در شهر اردبیل رونمایی شود.

احمد طالبی نژاد از نویسندگان و منتقدان قدیمی سینمای ایران است که تاکنون کتاب های یک اتفاق ساده (مروری بر موج نو سینمای ایران)، به رولیت ناصر تقوایی (که چاپ دوم این کتاب پس از 20 ساب، بزودی منتشر خواهد شد)، در حضور سینما (تاریخ تحلیلی سینمای پس از انقلاب ایران)، تهران در سینمای ایران، و رُمان سال صـــــفر به قلم وی منتشر شده است.

گفتنی است: «مركز گسترش سينماي مستند و تجربي» سازمان امور سينمايي کشور و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اردبيل، دومین جشنواره سراسري "ميلاد سرخ" را طی روزهای 5 تا 7 شهریورماه 1392 در شهر اردبیل برگزار خواهند کرد.

روابط عمومی جشنواره میلادسرخ اردبیل

 


بازگشت