92/06/04

نیما عباس‌پور: استمرار برگزاری جشنواره «میلاد سرخ» موجب رونق آن می‌شود

کارگردان فیلم "آسانسور" معتقد است که استمرار برگزاری جشنواره «میلاد سرخ» و فاصله گرفتن از پرداخت کلیشه‌ای به آثار مذهبی، موجب رونق هرچه بیشتر این رویداد فرهنگی- مذهبی خواهد شد.

به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره میلاد سرخ، نیما عباس‌پور که با فیلم کوتاه داستانی "آسانسور" در این جشنواره حضور دارد، درباره برگزاری این رویداد گفت: به نظر من برگزاری هر جشنواره‌ای نکات مثبت زیادی به همراه دارد، اما یکی از مهمترین نکاتی که مسئولان باید در نظر داشته باشند جذب مخاطب بیشتر است و امیدوارم این دورة جشنواره، با اقبال بیشتری از سوی مردم مواجه شود و شاهد رونق هرچه بیشتر این رویداد باشیم.

این کارگردان ضمن اشاره به برگزاری مستمر جشنواره‌هایی مانند سینماحقیقت اظهار داشت: استمرار برگزاری این جشنواره موجب شده تا آگاهی سینماگران و مردم از برگزاری آن‌ بیشتر باشد و در نتیجه استقبال خوبی صورت بگیرد؛ ضمن اینکه اطلاع‌ رسانی عمومی صحیح و انتخاب آثار نیز نقش اساسی در جذب مخاطب و برپایی باشکوه این جشنواره دارد.

وی انتخاب استان محل برگزاری جشنواره را نیز بسیار مهم دانست و اضافه کرد: گاهی اوقات موضوعی از سوی مسئولان برای برگزاری جشنواره برگزیده می‌شود، اما این موضوع در نظر گرفته نمی‌شود که آیا به اندازه برگزاری یک جشنواره در طول سال فیلم تولید می‌شود یا خیر؟ شاید یکی از معضلات رویدادهای سینمایی همین نکته باشد که باید آسیب‌شناسی کرد و به نظرم می‌توان در تعامل با نهادهای گوناگون، امکان تهیه و تولید آثار مرتبط را در طول سال فراهم کرد.

عباسپور در انتها به فیلم خود اشاره کرد و اظهار داشت: فیلم "آسانسور" خاطرات دوران جنگ رزمنده‌ای را توسط خواهرزاده او روایت می‌کند که این کار توسط دختربچه با شیطنت‌ها و بازیگوشی‌هایی همراه است. انجمن دفاع مقدس تهیه‌کننده این اثر است و شیوه ساخت آن نیز به شیوه تجربی انجام شده که در جشنواره‌های زیادی شرکت کرده و موفق بوده است.

ستاد خبری جشنواره میلادسرخ


بازگشت