92/07/07

دیدار مدیرعامل «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» با هیات مدیره انجمن مستندسازان سینمای ایران : طباطبایی نژاد: پیکر نحیف سینمای مستند را تقویت می کنیم

عصر روز گذشته (شنبه 6 مهر)، اولین دیدار مدیرعامل جدید «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» با اعضای هیات مدیره انجمن مستندسازان سینمای ایران، در سالن کنفرانس این مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در این دیدار صمیمانه که با حضور سیّدمحمدمهدی طباطبایی نژاد (مدیرعامل مرکز)، محمدرضا مقدسیان (رئیس انجمن مستندسازان)، ابراهیم مختاری (سخنگو)، ناصر صفاریان (نایب رئیس)، مهرداد زاهدیان (دبیر)، علیرضا قاسم خان (خزانه دار)، بابک بهداد (بازرس انجمن) و شهنام صفاجو (مدیر روابط عمومی مرکز) برگزار شد، طباطبایی نژاد طی سخنانی اظهار داشت: در اولین جلسه رسمی ام با آقای دکتر ایوبی ریاست محترم سازمان سینمایی هم عرض کردم که پیش از آنکه خود را منتصبِ شما بدانم، منتخبِ دوستان سینمای مستند می دانم و تمام تلاش خود را خواهم کرد که با همراهی جامعه مستندسازان، پیکر نحیف سینمای مستند را تقویت کنیم تا مستندسازان، دیگر با خونِ دل کار نکنند و نگران معیشت خود نباشند.

وی ضمن تاکید بر جریان حرفه ای تولید در این مـرکز افزود: در طول دوران کاری ام عهد کرده ام هرگز پای قرارداد طرح، برنامه و فیلمنامه ای را امضاء نکنم، مگر آنکه حداقل سه کارشناس آنرا تایید کرده باشند؛ لذا بزودی شوراهای تولید و برآورد «مرکز» راه اندازی خواهد شد تا بر اساس نظر مشورتی اعضای آن که همه از چهره های معتبر و شناخته شده خواهند بود، کار مرکز به پیش رود.

طباطبایی نژاد اضافه کرد: حس می کنم یکی از خلاءهای مهم این مرکز، عدم وجود شورای راهبردی است که طی هر ماه و با حضور اساتید، هنرمندان و کارشناسان، جلساتی را برگزار کرده و خط مشی های کلی را به مدیرعامل ارائه دهند تا چشم انداز برنامه ها و فعالیت های آتی «مرکز» مشخص شود.

وی در پایان تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که انرژی خود را معطوف به معیشت مستندسازان، تولید آثار مستند و جلب اعتماد فیلمسازان کنیم تا دیگر کسی به سختی، فیلم مستند نسازد و زندگی خود را با دشواری سپری نکند. تنها راه برطرف ساختن مشکلات موجود هم این است که باور کنیم یــــار و همراه صنوف مستندسازان هستیم و بدون تعامل با آنها، کــــار بدرستی پیش نخواهد رفت.

محمدرضا مقدسیان رئیس انجمن مستندسازان نیز ضمن تبریک و خیرمقدم به طباطبایی نژاد، اظهار داشت: معتقدم مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به هویت ما گره خورده و امیدوارم در دوره مدیریت شما، اتفاقات خوبی در این مرکز رقم بخورد.

ابراهیم مختاری سخنگوی انجمن مستندسازان نیز با اشاره به موارد درخواست شده در نامه این انجمن به دکتر ایوبی ریاست سازمان سینمایی کشور، مباحثی را مطرح کرد و در نهایت مقرر شد تا موضوعات مندرج در نامه مذکور، در جلسات آتی مدیرعامل مرکز با انجمن مستندسازان مورد بررسی قرار گرفته و مباحث مورد توافق طرفین در مسیر اجرا قرار گیرد.

در ادامه این نشست نیز سایر اعضای هیات مدیره انجمن مستندسازان، نقطه نظرات و دغدغه های خود پیرامون وضعیت جاری سینمای مستند، تولید مستند، نمایش مستند، جشنواره سینماحقیقت و... را بیان کردند.

گفتنی است: نشست های مدیرعامل جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با هیات مدیره دیگر صنوف سینمایی مرتبط با شرح فعالیت های این مرکز، در هفته جاری ادامه خواهد داشت.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 


بازگشت