92/07/16

هیات انتخاب چهارمین دورة «جایزه بزرگ شهید آوینی» معرفی شدند

طی حکمی از سوی «سیّدمحمدمهدی طباطبایی نژاد» مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، اعضای هیات انتخاب چهارمین دوره «جایزه بزرگ شهید آوینی» معرفی شده و کار خود را آغاز کردند.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، آقایان جهانگیر خسروشاهی (نویسنده و پژوهشگر)، محمد صدری (تهیه کننده و مستندساز)، ابراهیم داروغه زاده (مدیر فرهنگی)، داریوش یاری (نویسنده و کارگردان سینما) و رضا دادویی (نویسنده، پژوهشگر و فیلمساز) 348 فیلم مستند ارسالی به دبیرخانه چهارمین دوره جایزه بزرگ شهید آوینی را بازبینی و آثار بخش مسابقه را انتخاب و معرفی خواهند کرد.

برپایه این گزارش، مریم پوریامین (پژوهشگر)، محمود زنده نام (مستندساز و مدیر فرهنگی) و امیر تاجیک (فیلمساز و مدیر تولید شبکه پرس تی وی) نیز 45 فیلم مستند ارائه شده به بخش ویژه «بیداری اسلامی» جایزه بزرگ شهید آوینی را انتخاب و داوری خواهند کرد.

این گزارش می افزاید: در بخش اصلــــی چهارمین دوره جایزه بزرگ شهید آوینی، مستندهای اجتماعی آسیب نگارانه، مستندهای اشراقی، مستندهای مقاومت و پایداری، مستندهای سیاسی همسو با تفکر شهید آوینی، در قالب مصادیق امروزی و آثار خاص مرتبط با شخصیت شهید آوینی یا مُلهم از آثار مکتوب وی پذیرفته شده و به بخش مسابقه راه خواهند یافت. 

بخش ویژه این رویداد نیز به فیلم های مستند مرتبط با بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا اختصاص یافته است.

گفتنی است: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور چهارمین دوره اهدای جایزه بزرگ شهید آوینی را با رویکرد پاسداشت مقام شامخ سیّد شهیدان اهل قلم، در روز 12 آبان ماه 1392 در تالار وحدت برگزار خواهد کرد.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت