92/08/27

ستاره اسکندری: به بازی در فیلم¬هایی با فضای مستندگونه علاقه دارم

ستاره اسکندری بازیگر سینمای ایران علاقمند است تا با پیوستن به پروژه های مستند داستانی، به ایفای نقش هایی واقعی بپردازد.

وی درخصوص اینکه چقدر بازی در آثاری با تم مستند برایش جذابیت دارد، به خبرنگار ستاد خبری جشنواره بین المللی سینماحقیقت گفت: در میان فیلم­هایی که بازی کرده­ام، فیلم «مرگ تدریجی یک رؤیا» فضای واقع­گرایانه­ای داشت و در اصل در یک بطن مستندوار شکل گرفته بود. این نقش من را به سمت تحقیق و پژوهش برد تا اطلاعاتی در مورد کاراکترهای این سریال بدست آورم.

وی افزود: نقش دیگری که چنین فضایی داشت، در فیلم «همۀ بچه­های ما» بود. این فیلم که به زندگی بچه­های خیابانی می­پرداخت باعث شد بار دیگر به تحقیق روی آورم تا کمی از چند و چون زندگی این افراد مطلع شوم.

این بازیگر سینما اضافه کرد: واقع­گرایانه بودن شخصیت­ها می­تواند به آنها بُعد بدهد و جذابیت­شان را بیشتر کند. به نظر من وقتی از طریق یک نقش در دنیای مستند گام برمی­دارید، آن نقش ابعاد دیگری پیدا می­کند و علاوه بر باورپذیرتر شدن، وارد دنیای بزرگتری هم می شوید؛ بنابراین شخصاً دوست داشتم در فیلم­هایی که فضای مستندگونه دارند، بازی کنم. ضمن اینکه بخاطر علاقه ام به سینمای مستند، حتماً در جشنواره بین المللی سینماحقیقت هم شرکت خواهم کرد.

اسکندری در پایان، به بی­توجهی نسبت به برخی آثار مستند اعتراض کرد و گفت: اخیراً در فیلم مستند «چنگار» به کارگردانی محسن علیخانی که به موضوع سرطان می­پردازد، همکاری داشته­ام؛ اما این مستند مورد توجه قرار نگرفت و به نظرم برخی از این بی­توجهی­ها در سینمای مستند ما، باعث بی­انگیزگی فیلمسازان و دوستداران این سینما می­شود.

گفتنی است: هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت با شعار «حقیقت بهترین راهنماست»، طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1392 در تهران برگزار خواهد شد.

ستاد خبری جشنواره بین المللی سینماحقیقت

 


بازگشت