89/05/26

«منوچهر اكبرلو» سردبير پايگاه خبري– تحليلي «سينماتجربي» شد

سینما تجربی: «شفيع آقامحمديان» مديرعامل «مركز گسترش سينماي مستند و تجربي» طي حكمي، «منوچهر اكبرلو» را به سردبيري پايگاه خبري- تحليلي «سينماتجربي» منصوب نمود.

به ‌گزارش روابط‌ عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي، در اين حكم آمده است: «نظر به تعهد، تجارب و سوابق ارزشمند جنابعالي در امور فرهنگي بخصوص در عرصه رسانه‌هاي گروهي، به موجب اين حكم به‌مدت يكسال به سردبيري هيأت تحريريه سايت «مركز گسترش سينماي مستند و تجربي» منصوب مي‌شويد. اميد است با تكيه بر عنايات خداوند منان و همكاري و مشاركت با اهالي قلم، در پيشبرد اهداف سينماي متعالي بويژه سينماي مستند و امور محوله موفق و مؤيد باشيد.   و من‌ا... التوفيق»

گفتني است: «منوچهر اكبرلو» متولد سال 1341 در شهر تهران و دانش‌آموخته كارشناسي ارشد پژوهش‌هاي هنري با گرايش تئاتر و سينماست. از وي تاكنون 52 عنوان كتاب آموزشي و پژوهشي در زمينه تئاتر، ادبيات و سينما منتشر شده است. اكبرلو مدرس دانشگاه‌هاي آزاد و سوره است و در شوراهاي متعدد هنري و سينمايي نيز حضور داشته است. پژوهش‌هاي «راز دين، رمز نمايش»، «نمايش ماوراء»، «زن در سينماي ايران»، «اقتباس ادبي در سينما» و «شعبده سينما» از جمله آثار اوست. وي بيش از دو دهه به كارشناسي و نقد سينما اشتغال داشته و در اغلب نشريات تخصصي سينما قلم زده است. آخرين سمت «اكبرلو» پيش از اين، مديريت مدرسه كارگاهي فيلمنامه‌نويسي حوزه هنري بوده است.

شايان ذكر است كه پايگاه خبري – تحليلي «سينماتجربي» با نشاني www.cinematajrobi.ir در دسترس عموم هنرمندان، اهالي رسانه و علاقمندان سينما مي‌باشد.

 

 


بازگشت