92/09/03

رقابت یازده مستندساز زن در بخش مسابقه ملــــی جشنواره سینماحقیقت

از مجموع 108 فیلمساز زن که آثار مستند خود را به دبیرخانه هفتمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت ارائه داده بودند، 11 مستندساز زن موفق به راهیابی به بخش مسابقه ملی این جشنواره شدند.  

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت، در بخش "مستند اجتماعی" جشنواره و از مجموع 21 فیلم پذیرفته شده، 5 فیلم «از ایران، یک جدایی» (آزاده موسوی)، «توران» (مریم نوری)، «زندگی روزمره یک خیابان» (سمانه مرتضوی)، «سفره» (سمیه اشتری) و «موکول به فردا» (بهناز عابدی، الهام نویدفر) از آثار مستندسازان زن است.

همچنین آزاده بی زار گیتی و زهرا مشتاق با فیلم های «سپیده دمی که بوی لیمو می داد» و «روایت مریم» و موضوعاتی از قبیل بمباران شیمیایی سردشت و مشکلات جانبازان، در بخش مستند "انقلاب اسلامی و دفاع مقدس" شرکت دارند.  

لیلا خلیل زاده با «پرتره فیلمساز» که مستندی 52 دقیقه ای درباره محمدرضا اصلانی است و گل اندام صفری هم با مستند «خان آخر»، در بخش "مستند پرتره" هفتمین دوره جشنواره بین المللی «سینما حقیقت» حضور دارند.

مهوش شیخ الاسلامی هم با آخرین فیلم مستندش «برد شیر» در بخش "مستند قوم شناسی" حضور دارد. در این بخش فیلم دختران همین چهارشنبه بی زمستان (سپیده برنجی) هم پذیرفته شده است.

هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت با شعار «حقیقت بهترین راهنماست»، طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1392 در شهر تهران برگزار خواهد شد.

روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت

 

 


بازگشت