92/09/03

فیلم کوتاه «کورسو» به بخش مسابقه جشنواره «آرچی پلاگو» ایتالیا راه یافت

فیلم کوتاه داستانی «کورسو» ساخته امید عبدالهی، در ادامه حضورهای بین المللی اش، به بخش مسابقه جشنواره بین المللی آرچی پلاگو ایتالیا راه یافت.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در بیست و یکمین دوره جشنواره آرچی پلاگو که طی روزهای 11 تا 15 آذرماه 1392، با نمایش فیلم های کوتاه داستانی، مستند، تجربی و انیمیشن در سه بخش رسمی مسابقه بین الملل، ملی و آنلاین برگزار می شود، فیلم کوتاه «کورسو» به نمایندگی از سینمای کوتاه ایران، در بخش مسابقه بین الملل جشنواره با عنوان «سیاره کوچک، فیلم های کوتاه بین المللی و تصاویر جدید»، به نمایش درخواهد آمد. در این بخش فیلم های کوتاه دیگری از کشورهایی چون فرانسه، هلند، لهستان و آلمان و... نیز شرکت دارند.  

جشنواره آرچی پلاگو که یکی از قدیمی ترین و معتبرترین جشنواره های فیلم کوتاه ایتالیا محسوب می شود، با هدف کشف و معرفی فیلمسازان مستعد جهان که با فیلم های خلاقانه خود باعث توسعه و ارتقاء زبان سینما می شوند، همه ساله در شهر رم ایتالیا برگزار می گردد.

بنابر اعلام دبیرخانه این جشنواره، فیلم کوتاه «کورسو» در دو نوبت به نمایش درخواهد آمد که نمایش رسمی آن در تاریخ 5 دسامبر (14 آذرماه) ساعت22:30 در سالن اصلی سینما تئاتر  شهر رم خواهد بود.

گفتنی است فیلم کوتاه «کورسو» پیش از این، در جشنواره هایی چون، کوتاه کوتاه ژاپن، مد فیلم ایتالیا و کی یف اوکراین حضور داشته و همچنین موفق شده تقدیر ویژه هیات داوران جشنواره کلرمون فران فرانسه و جایزه هیات داوران جشنواره اسماعیلیه مصر را نیز از آن خود سازد.

 روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 


بازگشت