92/09/07

زندگی جواد مجابی بر پرده سینماحقیقت حسن لطفی: جشنواره سینماحقیقت فیلمسازان جوان را به جامعه هنری معرفی کند

یک مستندساز اعتقاد دارد که جشنواره سینماحقیقت باید ضمن توجه به بزرگان سینمای مستند، فیلمسازان جوان را به جامعه هنری معرفی کند.

حسن لطفی کارگردان مستند «پسرک چشم آبی» که در بخش مسابقه "مستند پرتره" هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینما حقیقت حضور دارد، در گفتگو با ستاد خبری جشنواره اظهار داشت: این فیلم روایت زندگی جواد مجابی شاعر، نقاش، نویسنده و منتقد ادبی است و بزرگانی چون محمود دولت آبادی، سیمین بهبهانی و... در این فیلم حضور دارند.

وی افزود: به دلیل علاقه شخصی به جواد مجابی و همچنین تنوع وجوه شخصیتی این سوژه که از نظر بیان تصویری جای کار بسیار داشت، سراغ ساخت مستند «پسرک چشم آبی» رفتم.  

لطفی در ادامه، به برپایی جشنوالره بین المللی سینماحقیقت اشاره کرد و گفت: متاسفانه در دوره های گذشته، فضای کلی حاکم بر جشنواره و اصولاً ساخت فیلم های مستند برای مسئولین اصلا اهمیت نداشت؛ آنها مسائلی را مورد توجه قرار داده بودند که از نظر فیلمسازان مهم نبود، اما در حال حاضر شرایط نسبت به گذشته متفاوت است. به اعتقاد من اگر دوباره به فیلمسازان اعتماد کنند و اجازه دهند آنها فیلم خود را بسازند، اتفاق خوبی رقم می خورد که این باید تداوم داشته باشد.

وی در پایان گفت: لازم است جشنواره سینماحقیقت فیلمسازان جوان را به جامعه هنری معرفی کند. اینکه مدام در جشنواره شاهد نام های بزرگان هستیم خوب است، ولی با این رویه مستندسازان جوان ناشناخته باقی می مانند. چهره های مشهور جایگاه دوست داشتنی و نشان از اعتبار جشنواره سینماحقیقت دارند، ولی در عرصه رقابت تبلیغ برای فیلمسازان جوان بهتر است.

هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت با شعار «حقیقت بهترین راهنماست»، طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1392 در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار خواهد شد.                        ستاد خبری جشنواره بین المللی سینماحقیقت

 


بازگشت