92/09/12

نیکی کریمی: مستندسازی نیاز به آگاهی و خلاقیت دارد

نیکی کریمی اعتقاد دارد که صرفاً با در اختیار داشتن یک دوربین دیجیتال و جستجوی یک سوژه نمی توان مستندساز شد، چراکه این حرفه نیاز به آگاهی و خلاقیت دارد.

این بازیگر و کارگردان سینما در گفتگو با ستاد خبری جشنواره بین المللی سینماحقیقت پیرامون علایقش به سینمای مستند اظهار داشت: من کارگردانی سینما را با فیلم مستند شروع کردم، بنابراین هم به تماشای این آثار علاقه­مند هستم، هم در زمینۀ فیلمسازی سعی کردم آثارم به حقیقت و واقعیت نزدیک باشد.

وی ادامه داد: در بازیگری هم به بازی­هایی که فضای رئال داشته باشند بیشتر علاقه­مند هستم و اصلاً سینمای تخیلی را نمی­پسندم. بیشتر فیلم­هایی که بازی کردم هم اینگونه بوده­اند، مثل سه­زن، یکی می­خواد باهات حرف بزنه و...

کارگردان فیلم "سوت پایان" همچنین در ارزیابی کیفیت فعلی سینمای مستند ایران گفت: سینمای مستند روند بسیار خوبی را طی می­کند. من از دیدن فیلم­های مستند خوب فیلمسازان جدید در جشنواره­های مختلف خوشحال می­شوم و این در واقع نشان­دهندۀ درک و شعور بالای مستندسازان است، بخصوص خانم­های مستندساز زیادی در این عرصه فعالیت دارند که درک سینمایی خوبی دارند.

کریمی در پایان تأکید کرد: صرفاً در اختیار داشتن یک دوربین دیجیتال و جستجوی یک سوژه باعث نمی­شود کسی مستندساز شود، بلکه فیلمسازی نیاز به خلاقیت و آگاهی دارد.

هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت با شعار «حقیقت بهترین راهنماست»، طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1392 در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار خواهد شد.

ستاد خبری جشنواره بین المللی سینماحقیقت

 

 


بازگشت