92/09/13

مستند «جدایی نادر از سیمین» در جشنواره سینماحقیقت!

فیلم مستند «از ایران، یک جدایی» ساخته آزاده موسوی و کوروش عطائی که درباره اهمیت جایزه اسکار فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» و بحث های پیرامونی آن است، در بخش مستند اجتماعی هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت روی پرده خواهد رفت.

کوروش عطائی یکی از کارگردانان مستند «از ایران، یک جدایی» در گفتگویی به خبرنگار ستاد خبری جشنواره بین المللی سینماحقیقت گفت: این مستند، مراحل ساخت فیلم جدایی نادر از سیمین، بازتاب آن در رسانه ها، مخاطبان فیلم و چگونگی ارتباط مردم با این فیلم را مورد بررسی قرار می دهد.

وی درباره برگزاری هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت نیز اظهار داشت: گونه بندی های موضوعی که در جشنواره «سینماحقیقت» شاهد آن هستیم اصلا حرفه ای نیست، زیرا در جشنواره های معتبر جهانی که همه ساله برگزار می شود، معمولا فیلم های مستند را بر اساس مدت زمان مورد قضاوت قرار می دهند.

عطائی تصریح کرد: در جشنواره سینماحقیقت طی چند سال اخیر، همواره دو دسته بندی بر اساس تایم و موضوع را شاهد هستیم که بهتر است هیات داوری روی یک بخش متمرکز شوند.

هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت با شعار «حقیقت بهترین راهنماست»، طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1392 در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار خواهد شد.                                                          

                                                                                             ستاد خبری جشنواره بین المللی سینماحقیقت

 

 


بازگشت