92/09/16

برگزاری جشنواره بین المللی سینماحقیقت در آبادان

بدنبال تفاهمنامه ستاد برگزاری هفتمین دوره جشنواره سینماحقیقت با مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند (آبادان و خرمشهر)، منتخبی از فیلم های جشنواره سینماحقیقت در شهر آبادان به نمایش درخواهد آمد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره بین المللی سینماحقیقت، در این برنامه که طی روزهای 26 تا 28 آذرماه 92 در سینما نفت شهر آبادان برگزار می گردد، فیلم های ایرانی و خارجی نامزد دریافت جایزه از جشنواره بین المللی سینماحقیقت به نمایش عمومی درخواهند آمد.

برپایه این گزارش، یک هیات داوری از هنرمندان محلی هم این آثار منتخب را بازبینی کرده و در آیین اختتامیه جشنواره بین المللی سینماحقیقت در شهر آبادان که عصر بیست و هشتم آذرماه در این شهر برپا می شود، به 5 مستندساز برگزیده تندیس جشنواره، لوح تقدیر و هدیه نقدی اهدا خواهد کرد.

در این مراسم، از ناصر تقوایی فیلمساز نامدار آبادانی هم تقدیر ویژه ای بعمل خواهد آمد.

پیش از این، اعلام شده بود که آیین نکوداشت هفتمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت به سینمای مستند جنوب، با تکریم از ناصر تقوایی و حسن بنی هاشمی اختصاص یافته است؛ ضمن این که در این برنامه و با نمایش آثار منتخبی، از 20 فیلمساز جنوبی هم تقدیر بعمل می آید.

هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت با شعار «حقیقت بهترین راهنماست»، طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1392 در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار خواهد شد.                                                          

                                                        ستاد خبری جشنواره بین المللی سینماحقیقت


بازگشت