92/09/19

حضور دو مستندساز بزرگ لهستاني در جشنواره بین المللی سينماحقيقت

«ماسيژ دريگاس» و «پاول لوزينسكي» دو تن از مستندسازان شناخته شده لهستانی به تهران سفر کرده اند تا با جدیدترین آثارشان، در بخش مسابقه جشنواره بین المللی سینماحقیقت شرکت کنند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره بین المللی سینماحقیقت، "ابو حراز" جدیدترین مستند ماسيژ دريگاس است كه در خلاصه موضوع آن آمده است: ساختمان مرودم در سودان شمالی باعث به وجود آمدن دریاچه‌ای مصنوعی به مسافت 180 کیلومتر شده است؛ در نتیجه روستای ابوحراز تا ارتفاع 35 متری زیر آب رفته است. اين فيلم که در بخش مسابقه مستندهای بلند جشنواره سينماحقيقت حضور دارد، پیش از این در جشنواره های کراکو و کمرا ایج لهستان و پوپولـــی ایتالیا به نمایش درآمده است.

مستند «ابو حراز» ساعت دو بعدازظهر روز جمعه 22 آذرماه، در سالن شماره 1 فلسطین اکران می شود.

همچنين «پاول لوزينسكي» فرزند مارسل لوزينسكي با مستند جذاب «پدر و پسر» كه آخرين اثر وی محسوب مي شود، در بخش مسابقه مستندهای نيمه بلند جشنواره سينماحقيقت حضور دارد.

خلاصه فیلم «پدر و پسر» نیز به این شرح است: یک تجربه خانوادگی شجاعانه! دو کارگردان، دو دوربین، یک سفر. آنها نامشان را باهم شریک می‌شوند برای کاری که احساساتشان را درگیر می‌کند و گروهی قدرتمند و پیچیده تشکیل می‌دهند که در آن، هم رنجش وجود دارد و هم معناهای ضمنی...

افتخارات این فیلم مستند هم به این شرح است: برنده شاخ نقره ای بهترین فیلم مستند بلند پنجاه و سومین جشنواره کراکو لهستان، برنده نشان جورج نقره ای بهترین فیلم مستند جشنواره فلاهرتینای روسیه، نمایش در بخش افق های نو لهستان 2013، جشنواره فیلم مسکو روسیه، جشنواره بین‌المللی فیلم «پیامی به بشریت» روسیه، جشنواره بین‌المللی فیلم کاناس لیتوانی، جشنواره بین المللی فیلم مینسک بلاروس و...

مستند «پدر و پسر» روز شنبه 23 آذرماه، از ساعت 21:45 در سالن شماره 1 فلسطین روی پرده می رود.

هفتمين جشنواره بين المللي مستند ايران " سينما حقيقت" در تهران و از 19 الي 26 آذر ماه جاري در محل سينما فلسطين و سينما سپيده برگزار مي شود.

گفتنی است: هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت تا روز 26 آذرماه 1392 در سینما فلسطین و سینما سپیده برپا خواهد بود.

 

ستاد خبری جشنواره بین المللی سینماحقیقت

 

 

 


بازگشت