92/09/22

ماسیژ دریگاس با مستند «ابوحراز» در سینما فلسطین

عصر امروز (جمعه 22 آذرماه) ماسيژ دريگاس مستندساز بزرگ لهستانی با جدیدترین اثرش «ابوحــراز» در سینما فلسطین تهران حضور خواهد داشت.

به گزارش ستاد خبری جشنواره بین المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع مستند ابوحـــراز آمده است: ساختمان مرودم در سودان شمالی باعث به وجود آمدن دریاچه‌ای مصنوعی به مسافت 180 کیلومتر شده است؛ در نتیجه روستای ابوحراز تا ارتفاع 35 متری زیر آب رفته است...

اين فيلم که در بخش مسابقه مستندهای بلند جشنواره بین المللی سينماحقيقت حضور دارد، پیش از این در جشنواره های کراکو و کمرا ایج لهستان و پوپولـــی ایتالیا به نمایش درآمده است.

مستند «ابو حراز» ساعت دو بعدازظهر امروز (جمعه 22 آذرماه)، در سالن شماره 1 فلسطین اکران می شود.

در کارنامه فیلمسازی ماسیژ دریگاس مستندساز 57 ساله لهستانی، آثاری چون نامه های نقض (2011)، بشنو با ما (2009)، محدوده بیرونی (2007)، یک روز لهستان (2005)، صدای امید (2002) و... به چشم می خورد.

وی یکی از میهمانان خارجی جشنواره بین المللی سینماحقیقت است که عصر امروز برای ملاقات با تماشاگران ایرانی فیلمش، به سینما فلسطین خواهد آمد.

گفتنی است: هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت با شعار «حقیقت بهترین راهنماست»، تا روز 26 آذرماه 1392 در سینما فلسطین و سینما سپیده برپا خواهد بود.

ستاد خبری جشنواره بین المللی سینماحقیقت


بازگشت