92/09/24

نمایش مستند «بازی آدمکشی» برنده جشنواره برلین در سینما سپیده

عصر امروز، مستند بلند «بازی آدمکشی» فیلم تحسین شده و جنجالی سال 2013 و برنده جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره برلین به تهیه کنندگی ورنر هرتزوگ، در سالن شماره یک سینما فلسطین اکران عمومی می شود.

به گزارش ستاد خبری جشنواره بین المللی سینماحقیقت، بازی آدمکشی the Act of Killing به کشتار نیمه دوم دهه شصت میلادی در اندونزی، پس از روی کار آمدن "سوهــــارتو" می پردازد که توسط «جاشوآ اوپن هایمر» مستندساز دانمارکی فارغ التحصیل هاروارد ساخته شده است.

این فیلم به دلیل موضوع تکان دهنده و افشاگرش، تاکنون بیش از سی جایزه معتبر جهانی نظیر جایزه بهترین مستند جشنواره های برلین، مادرید، شفیلد، بلگراد و... را بدست آورده است.

مستند «بازی آدمکشی» طی سال های 2005 تا 2012 در اندونزی فیلمبرداری شده و ورنر هرتزوگ فیلمساز آلمانی و ارول موریس مستندساز آمریکایی، با تماشای تدوین اولیه فیلم، تهیه کنندگی اجرایی آن را برعهده گرفتند.

گفتنی است: این فیلم از ساعت 19:40 عصر امروز (دوشنبه 25 آذرماه) در سالن شماره یک سینما سپیده به نمایش عمومی درمی آید. ضمن اینکه فیلم های مستند سووز (فرشاد اکتسابی) و اسب چوبی (مهدی بخشی مقدم) نیز از ساعت 17:30 در سالن شماره 2 این سینما اکران می شوند.

                                                                                             ستاد خبری جشنواره بین المللی سینماحقیقت


بازگشت