92/09/30

ادای احترام «سینماحقیقت» به شهدای آبادان و بازدید از منطقه عملیاتی والفجر 8

کاروان مستندسازان اعزامی به جشنواره سینماحقیقت در آبادان، صبح پنجشنبه (28 آذرماه 92) با حضور در گلزار شهدای دفاع مقدس در شهر آبادان، به روح بلند این شهدا ادای احترام کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینماتجربی، کاروان سینماحقیقت را افرادی چون سیدمحمد طباطبایی نژاد، داریوش ارجمند، حسین دهدشتی (نماینده مردم آبادان)، حبیب ایل بیگی، مرتضی رزاق کریمی، مهرداد اسکویی، فرهاد مهرانفر، منوچهر مشیری، امیرشهاب رضویان، محمدعلی فارسی، محمدحسین مهدویان و... همراهی می کردند.

در گلزار شهدای آبادان، داریوش ارجمند بر مزار هر یک از آنها یک شاخه گل قرار داد و سپس جمع حاضر بر یادبود جان باختگان حادثه سینما رکس آبادان رفتند و به آنها نیز ادای احترام کردند.

در این مراسم حسین دهدشتی از طباطبایی نژاد مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی خواست تا در حوزه دفاع مقدس مستندهای بیشتری ساخته شود.

طباطبایی نژاد در پاسخ به این نماینده مجلس گفت: ساخت فیلم در حوزه دفاع مقدس یک وظیفه ملی و دینی است و نکته قابل توجه این است که در جشنواره هفتم سینماحقیقت فیلم های قابل توجهی در حوزه دفاع مقدس به نمایش درآمد. توجه به این حوزه از وظایف ملی و دینی ماست، بنابراین قطعاً پرداخت به موضوعات دفاع مقدس در دستور کار مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی قرار دارد.

کاروان سینماحقیقت سپس به بازدید از منطقه عملیاتی والفجر 8 در کناره اروندرود پرداختند و یاد رزمندگان شهید را گرامی داشتند.


بازگشت