92/10/22

فیلم «راننده و روباه» به بخش مسابقه جشنواره «آسمان وسیع» آمریکا راه یافت

فیلم مستند بلند «راننده و روباه» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی آرش لاهوتی، به بخش مسابقه بین الملل جشنواره مستند «آسمان وسیع» آمریکا راه یافت.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، یازدهمین دوره جشنواره آسمان وسیع Big Sky طی روزهای 26 بهمن تا 4 اسفند ماه 1392 در شهر «مونتانا» آمریکا برگزار خواهد شد و فیلم مستند «راننده و روباه» ساخته آرش لاهوتی، در بخش مسابقه بین الملل این جشنواره به نمایش درخواهد آمد.

برپایه این گزارش، جشنواره «آسمان وسیع» از مهمترین جشنواره های تخصصی مستند در غرب آمریکاست که همه ساله بیش از 2000 نفر در آن شرکت می کنند و علاوه بر نمایش فیلم، برنامه های متعددی از جمله نشست های نقد و بررسی و بحث و گفتگو، ورک شاپ و جلسات پیش تولید فیلم ها در حاشیه این جشنواره برپا می شود.

گفتنی است: مستند «راننده و روباه» که پُرتره ای از «محمود کیانی فلاورجانی» راننده کامیون و فیلمساز تجربی سینمای ایران است، ضمن کسب جایزه نانوک طلایی جشنواره فلاهرتینا روسیه و جایزه هوگوی طلایی جشنواره شیکاگو آمریکا، در جشنواره های هات داکس کانادا، ویزیون دورئل سوئیس، کراکو لهستان، لوساس فرانسه و تی آر تی ترکیه هم به نمایش درآمده است. ضمن اینکه این فیلم طی روزهای 8 تا 13 بهمن ماه نیز در جشنواره «داک پوینت» فنلاند روی پرده خواهد رفت.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


بازگشت