جستجو در منابع کتابخانه 


                        

معرفی کتابخانه تخصصی سینمايي «مركز»


  کتابخانه تخصصی سینمایی «مركز» با نام زنده ياد «سیدابراهیم اصغرزاده»، به عنوان اولین کتابخانه تخصصی درحوزه سینما، در بیستم آبان ماه 1387 رسما افتتاح شد و کار خود را آغازکرد. با توجه به خلا پژوهشی در حوزه سینما و نیاز مبرمی که در این عرصه احساس می شد، ساخت این کتابخانه از سال 1385در این «مرکز» آغاز شد که بخشی از منابع آن از سوی معاونت امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و بخشی دیگر ازسوی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تامین گردید. با توجه به حجم روزافزون انتشارات در این حوزه، سعی می شود تا منابع موجود همزمان به مجموعه کتابخانه افزوده شود. به علاوه، اين كتابخانه با گردآوری کلیه مجلات، نشریات، نوشتارها، گزارشات و اسناد پژوهشی مرتبط با این حوزه، تلاش دارد تا خدمات بهتر و مفیدتری را به علاقمندان سینما ارائه دهد.

 بانک فیلم

 

اولین " بانک فیلم " در محل کتابخانه تخصصی جهت استفاده پژوهشگران، دانشجویان وعلاقمندان راه اندازی شده است. فاز اول این طرح شامل فیلمهای تولیدی مرکز می باشد عمده موضوعات فیلم های موجود در زمینه های اجتماعی ، خانوادگی ،  ایران شناسی، تاریخی ، محیط زیست ، جنایی، جنگ ، حادثه ای ، دینی ، علمی تخیلی ، پزشکی ، قوم شناسی ، کمدی ، کودکان ، ماجراجویی و معناگرا  در حوزه های مستند، کوتاه ، داستانی ، انیمیشن و تجربی می باشد . که به تدریج سایر فیلم های مستند ، انیمیشن ، تجربی ، کوتاه و داستانی داخلی و خارجی  وآثار ارزشمند ایران و جهان به آن افزوده خواهد شد.

  علاقمندان برای ثبت نام در کتابخانه و بانک فیلم می توانند شرایط عضویت را مطالعه نموده و با در دست داشتن مدارک مربوطه ( شامل اصل کارت ملی و یک قطعه عکس )، به محل کتابخانه مراجعه کرده و پس از عضویت، از امکانات و  منابع موجود استفاده نمايند.

   نشانی : خيابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی (پالیزی)، روبروی مجتمع تجاری اندیشه، پلاک  15، مركز گسترش سينماي مستند و تجربي،


   تلفن: 88528317         ساعات کار : 9 الی 17

 

 

شرایط عضویت بانک فیلم