/ درباره ما / اخبار و رویدادها / کتابخانه / پیوندها / تماس با ما / ویدئو
بازار عتیقه فروشان یزد سوژه یک مستند شد
کد مطلب :1463احمد صراف یزد در حال ساخت مستندی با عنوان «همه چیز برای فروش» درباره بازار عتیقه فروشان یزد است.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این مستندساز با اشاره به ثبت جهانی شهر یزد گفت: شهر یزد با توجه به بافت تاریخی اش یک موزه و گنجینه محسوب می شود. ما قصد داریم در مستندی 30 دقیقه ای علاوه بر ارائه روایتی از بازار عتیقه فروشان، نگاهی به موزه داران شخصی داشته باشیم.
وی ادامه داد: «همه چیز برای فروش» براساس روایت اول شخص جلو می رود. این مستند پیشینه ای از شهر یزد ارائه می دهد و این که چه اتفاقاتی در حوزه عتیقه رخ داده است. البته ما نگاهی چالشی هم به موضوع داریم تا برای مخاطب جذاب باشد.
صراف یزد پیرامون مراحل تولید این مستند توضیح داد: هفت ماه برای جمع آوری اطلاعات و پژوهش زمان گذاشتیم. در نهایت این تحقیقات تبدیل به طرحی پنج صفحه ای شد که که در شورای طرح مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به تصویب رسید. تاکنون دو مرحله از فیلمبرداری این مستند انجام شده و دو مرحله دیگر باقی مانده که در حال انجام است. به زودی مونتاژ را هم شروع می کنیم.
به گفته این مستندساز راضی کردن برخی از عتیقه فروشان برای قرار گرفتن مقابل دوربین امری دشوار است به همین دلیل فیلمبرداری این مستند در چهار مرحله انجام می شود.
عوامل تولید مستند «همه چیز برای فروش» عبارتند از: نویسنده، تدوینگر و کارگردان: احمد صرف یزد، فیلمبردار: حسن نقاشی، صدابردار: محسن عسگری زاده، دستیار تصویر: حسین صباغ، کارشناس و تولید: مهندس حسین صالحی