/ درباره ما / اخبار و رویدادها / کتابخانه / پیوندها / تماس با ما / وزارت ارشاد
مهدی مطهر در صدر تهیه‌کنندگان سینماحقیقت
کد مطلب :1683مهدی مطهر با تهیه‌کنندگی پنج فیلم مستند، عنوان پرکارترین تهیه‌کننده بخش مسابقه ملی دوازدهمین جشنواره سینماحقیقت را به خود اختصاص داد.
به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، «مهین» به کارگردانی محمدحسین حیدری، «فقدان» ساخته فاطمه ذوالفقاری، «حلب: سکوت جنگ» به کارگردانی امیر اُصانلو، «شبیه‌سازی آقای زرد» ساخته ماهان خمامی‌پور و «زمان» به کارگردانی ماریا ماوتی، پنج فیلمی هستند که مهدی مطهر تهیه‌کنندگی آن‌ها را برعهده داشته است.
«مهین» به بررسی شخصیت پیچیده مهین قدیری اولین قاتل سریالی زن ایران می‌پردازد.
«فقدان» روایت یک خانواده است که از زلزله‌ی سرپل ذهاب جان سالم به‌در‌برده‌ و زیر ویرانه‌های خانه، به دنبال خاطرات خود می‌گردند.
«حلب: سکوت جنگ» روایتی شاعرانه از جنگ، ویرانی‌ و سکوت مرگباری است که بر شهر حلب، به عنوان پررونق‌ترین شهر سوریه در سال‌های نه چندان دور حاکم شده است.
«شبیه‌سازی آقای زرد» مستندی تجربی درباره‌ی پیرمردی به نام «ابوزکور» است که هر روز در بین ویرانه‌های شهر جنگ‌زده‌ی حلب پرسه می‌زند. تمامی لباس‌ها و حتی گوشی موبایل، ساعت مچی، دیوارهای خانه، یخچال و وسیله‌های زندگی او زردرنگ است!
«زمان» برشی از زندگی مردی است که هفت سال پیش به همراه خانواده‌اش به ترکیه پناهنده شده و برحسب اتفاقاتی غیرمنتظره، مسیرش از همسر و بچه‌هایش جدا می‌شود.
*دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ به دبیری «سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» در پردیس سینمایی چارسو برگزار خواهد شد.