/ درباره ما / اخبار و رویدادها / کتابخانه / پیوندها / تماس با ما / وزارت ارشاد
انیمیشن «جسم خاکستری» در مرکز گسترش تولید شد
کد مطلب :1719انیمیشن «جسم خاکستری» جدیدترین ساخته «سمانه شجاعی» در فضای اتاق انتظار بیماران روایت می‌شود. این فیلم از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «جسم خاکستری» در مدت زمان 5 دقیقه به روایت پزشکی می‌پردازد که خونسردانه مشغول ویزیت بیمار است. تعدادی بیمار اعصاب و روان منتظرند تا نوبتشان شود، اما از این بیماران‌ نمی‌توان توقع داشت که آرام بمانند...
سمانه شجاعی درباره‌ی شکل‌گیری این انیمیشن توضیح داد: ایده‌ی اولیه این فیلم فروردین ماه 1395 به ذهنم رسید. آن را با همسرم امین کفاش‌زاده که فیلمنامه فیلم قبلی‌ام را هم نوشته بود، در میان گذاشتم و زمان زیادی صرف کردیم تا در نهایت تیرماه 96 فیلمنامه نهایی شکل گرفت.
وی افزود: تکنیک این فیلم شباهت زیادی به تجربه‌ی قبلی من یعنی «اکتسابات انتسابی» دارد. هر چند که در ابتدای ساخت این فیلم تصمیم داشتم تکنیک متفاوتی را تجربه کنم، اما در نهایت با مشاوره اعضای شورای انیمیشن مرکز گسترش تصمیم بر این شد که چنین کانسپتی را انتخاب کنیم.
شجاعی در پاسخ به این پرسش که مخاطبان این انیمیشن چه گروه سنی هستند، گفت: تصاویر و موضوع این فیلم به نحوی‌ست که تصور می‌‌کنم در رده‌ی سنی بزرگسال قابل نمایش باشد.
کارگردان «اکتسابات انتسابی» با اشاره به دشواری‌های تولید این انیمیشن اظهار کرد: کارگردانی این فیلم به دلیل داشتن ساختار روایی موازی که در دو زمان و مکان و به شکل موازی اتفاق می‌افتد، به مراتب سخت‌تر از تجربه پیشین من بود.
گفتنی است که عوامل تولید این انیمیشن عبارتند از: کارگردان، انیماتور، طراح کانسپت و کاراکتر: سمانه شجاعی، فیلمنامه‌نویس و صداگذار: امین کفاش‌زاده، احمد افشار، محصول: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.