/ درباره ما / اخبار و رویدادها / کتابخانه / پیوندها / تماس با ما / وزارت ارشاد
خانه سینمای مستند لرستان افتتاح شد
کد مطلب :1727همزمان با سی و هفتمین دوره‌ی جشنواره فیلم فجر و سومین جشنواره استان لرستان، خانه سینمای مستند لرستان رسماً افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، طی مراسمی با حضور جمعی از مستندسازان، هنرمندان، فرهیختگان و اقشار مختلف مردم، خانه سینمای مستند لرستان در سینما استقلال خرم‌آباد افتتاح و از آرم این خانه رونمایی شد.
حمیدرضا حنان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ضمن ابراز خوشحالی از افتتاح این خانه گفت: سینمای مستند، سینمای جسوری است که می‌تواند نقش مهمی در روشنگری جامعه داشته باشد و مهمترین رسالت هنر را که تزکیه نفس است را بخوبی ایفا کند.
وی در ادامه افزود: استان لرستان دارای ظرفیت‌های فوق‌العاده و استعدادهای فراوانی است که همچون گذشته می‌توانند در سینمای مستند موفقیت‌های چشمگیری را بدست آورد.
در ادامه این مراسم که با حضور تعدادی از پیشکسوتان سینمای مستند لرستان از جمله ناصر غلامرضایی، سیدمحمد سیف‌زاده، سیدسیامک موسوی و جمعی دیگر از سینماگران استان حضور داشتند، از آرم خانه سینمای مستند لرستان رونمایی شد.
خانه سینمای مستند لرستان توسط آقایان سیدغلامرضا نعمت‌پور، شمس‌الدین آروند، حجت‌اله حافظی، حسین سپهوند و کیومرث سرشار به عنوان اعضای هیات موسس، در تاریخ 5 دیماه سالجاری به ثبت رسید.
در این برنامه که با یادبود مرتضی مختاری سینماگر و مستندساز فقید لرستانی برگزار شد، از خانواده این هنرمند و حجت‌اله رشنو پیشکسوت سینمای مستند و داستانی که در ایام انقلاب تصاویر نابی از تظاهرات و مبارزات مردم خرم‌آباد را به ثبت رسانده بود تقدیر شد.