/ درباره ما / اخبار و رویدادها / کتابخانه / پیوندها / تماس با ما / وزارت ارشاد
نمایش و نقد دو مستند «هادی آفریده» در کانون فیلم سینماحقیقت
کد مطلب :1819برنامه‌ی این هفته کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش و نقد دو فیلم مستند «هادی آفریده» با عناوین «صف سلام» و «باغ‌های گمشده» اختصاص یافته است.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این دو اثر مستند از ساعت 17:30 عصر روز دوشنبه 10 تیرماه 98 در سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور هادی آفریده (کارگردان)، ناصر صفاریان (مسئول نمایش و نشست فیلم‌ها) و اردوان وزیری (منتقد میهمان) مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
مستند «صف سلام» در مدت زمان 29 دقیقه، داستان کشف و مرمت یک نقاشی دیواری بزرگ که به دوران حکومت فتحعلی شاه قاجار بازمی‌گردد را روایت می‌کند تا مخاطبان را با بخشی از فرهنگ و تاریخ اجتماعی و سیاسی حکومت قاجارها در ایران آشنا کند.
مستند نیمه‌بلند «باغ‌های گمشده» هم به معرفی مهمترین باغ‌های تاریخی تهران و تاثیرات مثبت باغ‌ها در پایداری محیط زیست این شهر می‌پردازد. این فیلم روند تخریب تدریجی باغ‌های بزرگ تهران در 200 سال گذشته تا امروز را بررسی می‌کند.
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای این دو فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17:30 عصر دوشنبه (10 تیر) به کانون فیلم «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.
شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است.